2013 Legion Canadian Youth Championships - 09/08/2013 to 11/08/2013      
                                  Langley BC                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash U16
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Corrales-Nelson, Zion     98 Team British             12.12Q  1.7  3 
  2 Muamba, Gracia            98 Team Alberta             12.56Q -1.3  1 
  3 Armstrong, Zaria          98 Burlington T             12.68Q -1.9  2 
  4 Heyd, Casey               98 Cowichan Val             12.98Q -0.5  4 
  5 Savoury, Jorden           98 Team Quebec              12.61q -1.3  1 
  6 Tachinski, Victoria       99 Stride Ahead             12.71q  1.7  3 
  7 Thompson, Colle           98 Ottawa Lions             12.86q  1.7  3 
  8 Rolfe, Hannah             98 Langley Must             12.93q  1.7  3 
  9 Vlahovic, Katarina        00 Universal AT             12.99q -1.3  1 
 10 Lew, Jasmine              00 South Fraser             13.02q -1.9  2 
 11 Taylor, Samantha          99 Team New Bru             13.04q -0.5  4 
 12 Boland, Jennifer          98 Team Newfoun             13.10q -1.9  2 
 13 Lam, Georgia              99 Kajaks Track             13.10q -1.9  2 
 14 Mathieson, Rachel         98 Calgary Warr             13.22q -1.9  2 
 15 Byng, Morgan              98 South Simcoe             13.22q -1.3  1 
 16 Khounviseth, Tatyjania    98 Leduc Track              13.26q -1.9  2 
 17 Floris, Emma              98 Prince Georg             13.27  -0.5  4 
 18 Burtini, Tatiana          99 Unattached               13.32  -0.5  4 
 19 Matheson, Lauren          99 Prince Georg             13.43  -1.9  2 
 20 Chong, Emma               98 Caltaf Athle             13.52  -0.5  4 
 21 *morrison, Hannah         99 Langley Must             13.56  -0.5  4 
 22 Nowlan, Marilyne          98 Team New Bru             13.60  -1.3  1 
 23 Bishop, Alesha            99 Team Manitob             13.61  -1.3  1 
 24 Harding, Mykenzie         99 Team Newfoun             13.70  -1.3  1 
 25 McCardle, Kelly           99 Team Prince              13.74  -0.5  4 
 -- Foote, Chelsea            98 Team Nova Sc                DQ   1.7  3  RULE 162-6
 
Girls 100 Meter Dash U16
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Corrales-Nelson, Zion     98 Team British             12.12   0.2  2 
  2 Muamba, Gracia            98 Team Alberta             12.29   0.2  2 
  3 Armstrong, Zaria          98 Burlington T             12.41   0.2  2 
  4 Savoury, Jorden           98 Team Quebec              12.48   0.2  2 
  5 Heyd, Casey               98 Cowichan Val             12.81   0.2  2 
  6 Tachinski, Victoria       99 Stride Ahead             12.81   0.2  2 
  7 Thompson, Colle           98 Ottawa Lions             12.89   0.2  2 
  8 Rolfe, Hannah             98 Langley Must             13.03   0.2  2 
 -- Khounviseth, Tatyjania    98 Leduc Track                 NT  -0.5  1 
 -- Mathieson, Rachel         98 Calgary Warr                NT  -0.5  1 
 -- Boland, Jennifer          98 Team Newfoun                NT  -0.5  1 
 -- Taylor, Samantha          99 Team New Bru                NT  -0.5  1 
 -- Vlahovic, Katarina        00 Universal AT                NT  -0.5  1 
 -- Lew, Jasmine              00 South Fraser                NT  -0.5  1 
 -- Lam, Georgia              99 Kajaks Track                NT  -0.5  1 
 
Girls 200 Meter Dash U16
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Corrales-Nelson, Zion     98 Team British             25.52Q -1.5  1 
  2 Constantine, Kyra         98 Team Ontario             25.80Q -1.0  3 
  3 Muamba, Gracia            98 Team Alberta             25.93Q -1.0  4 
  4 Bains, Chicago            98 Team British             26.36Q -2.0  2 
  5 Blackwood, Ebhani         98 Team Ontario             26.22q -1.0  3 
  6 Tachinski, Victoria       99 Stride Ahead             26.31q -1.5  1 
  7 Savoury, Jorden           98 Team Quebec              26.33q -1.5  1 
  8 Armstrong, Zaria          98 Burlington T             26.34q -1.0  4 
  9 Jackson, Audrey           98 Team Quebec              26.38q -2.0  2 
 10 Abbott, Calli-Ann         98 Comox Valley             26.64q -2.0  2 
 11 Boland, Jennifer          98 Team Newfoun             26.76q -1.0  3 
 12 Lepage, Amanda            98 Team Saskatc             26.90q -2.0  2 
 13 Taylor, Samantha          99 Team New Bru             26.91q -1.0  4 
 14 Coghill, Emily            99 Team Saskatc             26.94q -1.0  4 
 15 Lew, Jasmine              00 South Fraser             26.97q -1.0  4 
 16 Byng, Morgan              98 South Simcoe             26.99q -1.5  1 
 17 Khounviseth, Tatyjania    98 Leduc Track              27.09  -1.0  3 
 18 Lam, Georgia              99 Kajaks Track             27.13  -2.0  2 
 19 McFall, Natalie           98 Cowichan Val             27.24  -2.0  2 
 20 Heyd, Casey               98 Cowichan Val             27.32  -1.5  1 
 21 Ross, Olivia              98 Team Nova Sc             27.65  -1.0  3 
 22 Bishop, Alesha            99 Team Manitob             27.79  -1.0  4 
 23 Nowlan, Marilyne          98 Team New Bru             27.84  -1.0  3 
 24 McCardle, Kelly           99 Team Prince              28.23  -1.0  3 
 25 Fitzpatrick, Ashley       99 Team Prince              28.47  -2.0  2 
 26 Harding, Mykenzie         99 Team Newfoun             28.72  -1.5  1 
 27 Neufeld, Bronwyn          98 Team Manitob             28.83  -1.5  1 
 28 Moore, Amanda             00 South Fraser             29.49  -1.0  4 
 
Girls 200 Meter Dash U16
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Corrales-Nelson, Zion     98 Team British             24.53  -1.7  2 
  2 Constantine, Kyra         98 Team Ontario             25.18  -1.7  2 
  3 Armstrong, Zaria          98 Burlington T             25.55  -1.7  2 
  4 Muamba, Gracia            98 Team Alberta             25.56  -1.7  2 
  5 Savoury, Jorden           98 Team Quebec              25.77  -1.7  2 
  6 Blackwood, Ebhani         98 Team Ontario             25.96  -1.7  2 
  7 Tachinski, Victoria       99 Stride Ahead             26.15  -1.7  2 
  8 Bains, Chicago            98 Team British             26.18  -1.7  2 
  9 Lepage, Amanda            98 Team Saskatc             26.25   0.5  1 
 10 Abbott, Calli-Ann         98 Comox Valley             26.28   0.5  1 
 11 Lew, Jasmine              00 South Fraser             26.29   0.5  1 
 12 Boland, Jennifer          98 Team Newfoun             26.42   0.5  1 
 13 Taylor, Samantha          99 Team New Bru             26.92   0.5  1 
 
Girls 300 Meter Dash U16
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Constantine, Kyra         98 Team Ontario             38.65   4 
  2 Tachinski, Victoria       99 Stride Ahead             40.31   3 
  3 Muamba, Gracia            98 Team Alberta             40.55   4 
  4 Savoury, Jorden           98 Team Quebec              41.11   4 
  5 Williams, Jessica         99 Ocean Athlet             41.20   4 
  6 Best, Ashlan              99 Guelph Track             41.43   3 
  7 Lepage, Amanda            98 Team Saskatc             41.51   4 
  8 Khounviseth, Tatyjania    98 Leduc Track              41.54   3 
  9 Jackson, Audrey           98 Team Quebec              41.54   4 
 10 D'Agnolo, Lauren          98 Cowichan Val             41.69   2 
 11 Gummer, Chloe             98 Comox Valley             42.00   4 
 12 Ross, Olivia              98 Team Nova Sc             42.03   3 
 13 McFall, Natalie           98 Cowichan Val             42.11   3 
 14 Lindsay, Nicole           98 Cowichan Val             43.09   2 
 15 Corrales-Nelson, Zion     98 Team British             43.30   4 
 16 Burgert, Elise            98 Ocean Athlet             43.31   2 
 17 Lam, Georgia              99 Kajaks Track             43.32   3 
 18 Burgess, Karlee           98 Team Nova Sc             43.50   2 
 19 Manuel, Stephanie         98 Yhz Track &              43.60   2 
 20 Jansen, Shelby            99 Prince Georg             43.61   2 
 21 Moore, Amanda             00 South Fraser             44.06   3 
 22 Barnes, Chantal           99 Team Newfoun             44.20   1 
 23 Macleod, Lydia            98 Team Prince              44.30   1 
 24 Fitzpatrick, Ashley       99 Team Prince              44.91   1 
 25 Britton, Erika            99 Team Manitob             47.42   1 
 26 Ratudradra, Alisi         99 Passtrak                 48.81   2 
 
Girls 800 Meter Run U16
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Sumner, Madeleine         98 U OF C Athle           2:15.20   3 
  2 Demone, Ginelle           98 Leduc Track            2:15.26   3 
  3 Heisterman, Madison       00 Nanaimo & DI           2:15.51   3 
  4 Picken, Megan             98 Vancouver OL           2:15.69   3 
  5 D'Agnolo, Lauren          98 Cowichan Val           2:17.44   2 
  6 Mousseau, Alyssa          98 Nanaimo & DI           2:18.51   3 
  7 Gaudet, Olivia            98 Ottawa Lions           2:18.52   2 
  8 Kean, Sara                98 Team New Bru           2:18.78   2 
  9 Leclerc, Corinne          98 Team Quebec            2:19.06   2 
 10 Gummer, Chloe             98 Comox Valley           2:19.29   2 
 11 Hall, Chelsey             98 Team New Bru           2:19.43   2 
 12 Sigfstead, Sophie         00 Edmonton Har           2:20.51   1 
 13 Tachinski, Victoria       99 Stride Ahead           2:20.59   3 
 14 Barnes, Chantal           99 Team Newfoun           2:21.54   1 
 15 Hrudka, Emily             99 Saugeen Trac           2:21.55   1 
 16 Stewart, Kate             98 Newmarket HU           2:21.59   2 
 17 Steer, Danielle           99 Ocean Athlet           2:22.35   3 
 18 Huston, Madelyn           99 Golden Ears            2:22.63   2 
 19 Swanson, Alycia           98 Leduc Track            2:23.66   2 
 20 McIntosh, Erin            98 Calgary Spar           2:25.07   3 
 21 Macleod, Lydia            98 Team Prince            2:26.63   1 
 22 Fitzpatrick, Tori         99 Team Prince            2:31.32   1 
 23 Hutchings, Ashley         00 Team Newfoun           2:31.74   1 
 24 Chow, Cheryl              98 South Fraser           2:36.22   1 
 
Girls 1200 Meter Run U16
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Baragar-Petrash, Jennie   98 Team Manitob           3:36.45   2 
  2 Sumner, Madeleine         98 U OF C Athle           3:36.63   2 
  3 Olguin, Kamila            99 Team Alberta           3:37.30   2 
  4 Gaudet, Olivia            98 Ottawa Lions           3:40.50   2 
  5 Ohrling, Heidi            98 Team Ontario           3:40.71   2 
  6 Grazarian, Sevanne        99 Guelph Track           3:42.10   1 
  7 Anastasakis, Melissa      98 Newmarket HU           3:44.13   2 
  8 Kean, Sara                98 Team New Bru           3:44.82   2 
  9 Demone, Ginelle           98 Leduc Track            3:46.11   2 
 10 Stewart, Kate             98 Newmarket HU           3:46.59   2 
 11 Barnes, Chantal           99 Team Newfoun           3:47.18   1 
 12 Mostowich, Kayla          99 Team Alberta           3:48.03   2 
 13 Morris, Amy               98 Nanaimo & DI           3:48.43   2 
 14 Charlton, Calli           98 Vancouver TH           3:48.84   1 
 15 Gobbi, Carissa            98 Guelph Track           3:49.51   1 
 16 Hrudka, Emily             99 Saugeen Trac           3:50.50   1 
 17 Frantz, Kirsten           98 Team Quebec            3:50.56   2 
 18 Fitzpatrick, Tori         99 Team Prince            3:51.12   1 
 19 Hall, Chelsey             98 Team New Bru           3:51.32   1 
 20 Gladue, Mackenzie         98 U OF C Athle           3:54.56   1 
 21 Hennessey, Jamie          99 Golden Ears            4:02.67   1 
 22 Hutchings, Ashley         00 Team Newfoun           4:03.97   1 
 23 Quann, Lauren             98 Team Nova Sc           4:04.09   1 
 24 Greig, Madison            01 South Simcoe           4:07.79   2 
 25 Greer, Julia              98 Ocean Athlet           4:11.38   2 
 26 Rajamohan, Rithikha       98 Team Manitob           4:15.15   1 
 -- Heisterman, Madison       00 Nanaimo & DI               DNF   2 
 
Girls 2000 Meter Run U16
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Olguin, Kamila            99 Team Alberta           6:23.45   2 
  2 Baragar-Petrash, Jennie   98 Team Manitob           6:25.59   2 
  3 Fitzgerald, Kendall       98 Kamloops Tra           6:27.58   2 
  4 Ohrling, Heidi            98 Team Ontario           6:33.12   2 
  5 Grazarian, Sevanne        99 Guelph Track           6:33.63   1 
  6 Sim, Glynis               98 Unattached B           6:34.09   2 
  7 Mostowich, Kayla          99 Team Alberta           6:35.35   2 
  8 Bolton, Bethany           98 Team Ontario           6:39.23   2 
  9 Morris, Amy               98 Nanaimo & DI           6:40.61   1 
 10 Gobbi, Carissa            98 Guelph Track           6:45.06   2 
 11 Dickinson, Laura          99 Team New Bru           6:47.21   1 
 12 Charlton, Calli           98 Vancouver TH           6:47.32   2 
 13 Fitzpatrick, Tori         99 Team Prince            6:48.97   1 
 14 Swanson, Alycia           98 Leduc Track            6:51.51   1 
 15 Boston, Emily-Rose        00 Newmarket HU           6:52.87   2 
 16 Hennessey, Jamie          99 Golden Ears            6:56.53   1 
 17 Gladue, Mackenzie         98 U OF C Athle           7:00.11   1 
 18 Greig, Madison            01 South Simcoe           7:02.77   2 
 19 Tinkham, Mikayla          98 Golden Ears            7:07.36   1 
 20 Normandin, Laurence       98 Team Quebec            7:13.49   1 
 21 Sigfstead, Sophie         00 Edmonton Har           7:18.22   2 
 22 Hutchings, Ashley         00 Team Newfoun           7:22.64   1 
 23 Bonga, Laura              98 Team New Bru           7:22.66   1 
 
Girls 80 Meter Hurdles 0.762m U16
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Bains, Chicago            98 Team British             11.72Q -1.5  3 
  2 Abbott, Calli-Ann         98 Comox Valley             11.85Q -1.7  1 
  3 Slessor, Katelyn          98 Team Alberta             11.92Q -0.2  2 
  4 Johnston, Hannah          98 Vancouver OL             12.00Q -0.2  2 
  5 Paliani, Kylie            98 Team Ontario             12.00Q -1.7  1 
  6 Best, Ashlan              99 Guelph Track             12.23Q -1.5  3 
  7 Rastad, Emma              99 Norwesters T             12.03q -0.2  2 
  8 Hull, Mia                 98 Caltaf Athle             12.15q -1.7  1 
  9 Bykovskaia, Arielle       99 Team Quebec              12.29q -1.7  1 
 10 Verhoeven, Tess           99 London Legio             12.32q -1.5  3 
 11 Bekar, Kiana              98 Ocean Athlet             12.47q -1.5  3 
 12 Price, Liv                98 Calgary Warr             12.47q -0.2  2 
 13 Kravtsov, Morgan          98 Calgary Warr             12.49q -0.2  2 
 14 Yackel, Katelyn           98 Team Alberta             12.51q -1.5  3 
 15 Mulder, Jaiden            98 Team Ontario             12.70q -1.7  1 
 16 Picken, Megan             98 Vancouver OL             12.75q -0.2  2 
 17 Goh, Cheyenne             99 Leduc Track              13.89  -1.5  3 
 -- Rekrut-Pressey, Emily     98 Team Manitob               DNF  -1.7  1 
 
Girls 80 Meter Hurdles 0.762m U16
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Bains, Chicago            98 Team British             11.48  -1.3  2 
  2 Abbott, Calli-Ann         98 Comox Valley             11.68  -1.3  2 
  3 Hull, Mia                 98 Caltaf Athle             11.86  -1.3  2 
  4 Slessor, Katelyn          98 Team Alberta             11.92  -1.3  2 
  5 Rastad, Emma              99 Norwesters T             11.93  -1.3  2 
  6 Paliani, Kylie            98 Team Ontario             11.99  -1.3  2 
  7 Best, Ashlan              99 Guelph Track             12.05  -1.3  2 
  8 Johnston, Hannah          98 Vancouver OL             12.19  -1.3  2 
  9 Verhoeven, Tess           99 London Legio             12.15  -1.0  1 
 10 Yackel, Katelyn           98 Team Alberta             12.28  -1.0  1 
 11 Bekar, Kiana              98 Ocean Athlet             12.37  -1.0  1 
 12 Kravtsov, Morgan          98 Calgary Warr             12.38  -1.0  1 
 13 Price, Liv                98 Calgary Warr             12.41  -1.0  1 
 14 Bykovskaia, Arielle       99 Team Quebec              12.45  -1.0  1 
 15 Mulder, Jaiden            98 Team Ontario             12.45  -1.0  1 
 16 Picken, Megan             98 Vancouver OL             12.53  -1.0  1 
 
Girls 200 Meter Hurdles 0.762m U16
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Best, Ashlan              99 Guelph Track             28.00Q -2.4  1 
  2 Abbott, Calli-Ann         98 Comox Valley             28.47Q -1.2  2 
  3 Bains, Chicago            98 Team British             29.31Q -2.3  3 
  4 Mulder, Jaiden            98 Team Ontario             28.44Q -2.4  1 
  5 Paliani, Kylie            98 Team Ontario             28.65Q -1.2  2 
  6 Champoux, Megan           99 Langley Must             29.74Q -2.3  3 
  7 Johnston, Hannah          98 Vancouver OL             28.95q -1.2  2 
  8 Hull, Mia                 98 Caltaf Athle             29.94q -2.3  3 
  9 Price, Liv                98 Calgary Warr             29.95q -1.2  2 
 10 Torpe, Nicole             98 Team Alberta             30.12q -2.3  3 
 11 Yackel, Katelyn           98 Team Alberta             30.27q -2.4  1 
 12 Byng, Morgan              98 South Simcoe             30.37q -1.2  2 
 13 Kravtsov, Morgan          98 Calgary Warr             30.52q -2.3  3 
 14 Dufty, Haven              98 Penticton AT             30.83q -2.4  1 
 15 Goh, Cheyenne             99 Leduc Track              30.89q -2.4  1 
 16 Bekar, Kiana              98 Ocean Athlet             31.12q -1.2  2 
 17 Britton, Erika            99 Team Manitob             31.76  -2.3  3 
 18 Kennedy, Asha             99 Team Newfoun             32.47  -1.2  2 
 19 Black, Sophie             00 Team New Bru             34.62  -2.3  3 
 
Girls 200 Meter Hurdles 0.762m U16
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Bains, Chicago            98 Team British             27.91  -0.8  1 
  2 Paliani, Kylie            98 Team Ontario             28.09  -0.8  1 
  3 Abbott, Calli-Ann         98 Comox Valley             28.14  -0.8  1 
  4 Best, Ashlan              99 Guelph Track             28.21  -0.8  1 
  5 Mulder, Jaiden            98 Team Ontario             28.22  -0.8  1 
  6 Johnston, Hannah          98 Vancouver OL             28.39  -0.8  1 
  7 Champoux, Megan           99 Langley Must             29.52  -0.8  1 
  8 Hull, Mia                 98 Caltaf Athle             30.56  -0.8  1 
  9 *morrison, Hannah         99 Langley Must             29.29  -1.1  2 
 10 Yackel, Katelyn           98 Team Alberta             29.68  -1.1  2 
 11 Torpe, Nicole             98 Team Alberta             30.27  -1.1  2 
 12 Kravtsov, Morgan          98 Calgary Warr             30.56  -1.1  2 
 13 Byng, Morgan              98 South Simcoe             30.81  -1.1  2 
 14 Goh, Cheyenne             99 Leduc Track              30.98  -1.1  2 
 15 Dufty, Haven              98 Penticton AT             32.44  -1.1  2 
 16 Price, Liv                98 Calgary Warr             40.06  -1.1  2 
 
Girls 1500 Meter Steeplechase 0.762m U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sim, Glynis               98 Unattached B           4:54.43  
  2 Fitzgerald, Kendall       98 Kamloops Tra           4:56.25  
  3 Bolton, Bethany           98 Team Ontario           5:00.22  
  4 Dickinson, Laura          99 Team New Bru           5:06.53  
  5 Frantz, Kirsten           98 Team Quebec            5:06.94  
  6 McClure, Maggie           98 Team Nova Sc           5:13.86  
  7 Tinkham, Mikayla          98 Golden Ears            5:15.08  
  8 Normandin, Laurence       98 Team Quebec            5:19.09  
  9 Bonga, Charly             98 Unattached             5:25.76  
 10 McGoey, Emily             98 Edmonton Har           5:27.35  
 11 *harris, Kathryn          98 West Vancouv           5:27.59  
 12 Rajamohan, Rithikha       98 Team Manitob           5:33.69  
 13 Dumouchel, Danielle       98 Team New Bru           5:45.06  
 
Girls 4x100 Meter Relay club U16
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Vancouver Olympic Club  'B'                           50.73  
     1) Gee, Cassidy 00                 2) Picken, Megan 98               
     3) Novqkovic, Christina            4) Johnston, Hannah 98            
  2 South Fraser Track & Fiel  'A'                        51.13  
     1) Moore, Amanda 00                2) Patterson, Georgia             
     3) Chow, Cheryl 98                 4) Lew, Jasmine 00                
  3 Kajaks Track & Field Club  'A'                        52.42  
     1) Ylo, Catherine                  2) Brodie, Bailey                 
     3) Lam, Georgia 99                 4) Cathcart, Sara 98              
  4 Vancouver Thunderbirds  'A'                           53.31  
     1) Chang, Madeleine 98             2) Aquilini, Gabriela 98          
     3) Madden, Hayley                  4) Lucas, Katherine 98            
  5 Penticton Athletics  'A'                              53.88  
     1) Dufty, Hunter 99                2) Simourd, Zoe 00                
     3) Avery, Megan 98                 4) Dufty, Haven 98                
 -- Ocean Athletics  'A'                                     DQ   RULE # 170.8
     1) peterson, kira                  2) Bekar, Kiana 98                
     3) Burgert, Elise 98               4) Williams, Jessica 99           
 
Girls 1600 Sprint Medley club U16
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Ocean Athletics  'B'                                4:24.90  
     1) Williams, Jessica 99            2) peterson, kira                 
     3) Burgert, Elise 98               4) Steer, Danielle 99             
  2 South Fraser Track & Fiel  'A'                      4:35.21  
     1) Moore, Amanda 00                2) Lew, Jasmine 00                
     3) Krieser, Jade                   4) Chow, Cheryl 98                
 -- Leduc Track And Field Clu  'A'                           DQ   Rule # 170.6
     1) Swanson, Alycia 98              2) Goh, Cheyenne 99               
     3) Khounviseth, Tatyjania 98       4) Demone, Ginelle 98             
 
Girls High Jump U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rolfe, Hannah             98 Langley Must             1.67m  
     1.50 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 
        O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  2 Belanger, Brett           98 Team Ontario             1.61m  
     1.50 1.55 1.58 1.61 1.64 
        O   XO   XO  XXO  XXX 
  3 Verhoeven, Tess           99 London Legio             1.58m  
     1.50 1.55 1.58 1.61 
       XO    O   XO  XXX 
  4 Aquilini, Gabriela        98 Vancouver TH             1.58m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 1.61 
        O    O  XXO  XXO   XO  XXX 
  5 Cathcart, Sara            98 Kajaks Track             1.50m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O  XXX 
  5 Rastad, Emma              99 Norwesters T             1.50m  
     1.35 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O    O    O  XXX 
  7 White, Kory               98 Fog Volleyba             1.50m  
     1.45 1.50 1.55 
      XXO    O  XXX 
  8 Irwin, Lara               98 Pacific Athl             1.50m  
     1.35 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O   XO    O   XO  XXX 
  9 Coghill, Emily            99 Team Saskatc             1.50m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O  XXO   XO  XXX 
 10 Quann, Lauren             98 Team Nova Sc             1.50m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O   XO  XXO  XXX 
 11 Smyth, Georgia            99 Unattached B             1.45m  
     1.35 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O    O  XXX 
 12 Chong, Emma               98 Caltaf Athle             1.45m  
     1.40 1.45 1.50 
       XO    O  XXX 
 13 Kennedy, Asha             99 Team Newfoun             1.45m  
     1.35 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O   XO  XXX 
 13 Bishop, Alesha            99 Team Manitob             1.45m  
     1.40 1.45 1.50 
        O   XO  XXX 
 13 Black, Sophie             00 Team New Bru             1.45m  
     1.35 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O   XO  XXX 
 16 Peters, Jade              98 Team Saskatc             1.45m  
     1.40 1.45 1.50 
      XXO   XO  XXX 
 
Girls Pole Vault U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hordal, Kassandra         00 Edmonton Int             3.20m  
     2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.15 3.20 3.25 3.30 
        O    P    O    O    O    P    O    P  XXX 
  2 Hunt, Makia               98 Team Ontario             2.80m  
     2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 
       XO    P    O    O   XO  XXX 
  3 Cheung, Lauryn            99 Langley Must             2.70m  
     2.70 2.80 2.90 
      XXO    P  XXX 
  4 Pantel, Ashlyn            98 Team Saskatc             2.50m  
     2.50 2.60 
      XXO  XXX 
 
Girls Long Jump U16
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Rastad, Emma              99 Norwesters T             5.61m   0.4 
     FOUL      5.37m(1.7) 5.37m(0.9) 4.89m(2.3) 5.48m(2.5) 5.61m(0.4)
  2 Jerome, Rachel            98 Team British             5.61m   1.1 
     5.27m(2.9) 5.18m(1.8) 5.32m(1.2) 5.26m(1.9) 5.42m(2.0) 5.61m(1.1)
  3 Welburn, Joely            99 Team Saskatc             5.34m   2.7 
     FOUL      5.24m(2.8) 5.19m(1.3) 5.34m(2.7) FOUL(1.9) FOUL(3.2)
  4 Coghill, Emily            99 Team Saskatc             5.22m   3.4 
     4.77m(0.6) 4.92m(2.3) 4.92m(2.2) 4.90m(0.7) 5.22m(3.4) FOUL(1.2)
  5 Blackwood, Ebhani         98 Team Ontario             5.15m   3.1 
     5.15m(3.1) FOUL(1.4) 4.85m(1.7) 5.03m(1.5) FOUL(0.6) FOUL(2.1)
  6 Johnston, Hannah          98 Vancouver OL             5.10m   1.9 
     FOUL(3.4) 4.72m(1.1) 5.10m(1.5) 5.10m(1.9) 4.69m(0.3) 4.75m(2.7)
  7 Cathcart, Sara            98 Kajaks Track             4.90m   3.9 
     4.90m(3.9) 4.87m(2.0) 4.71m(0.5) 4.58m(2.2) FOUL(1.5) FOUL(0.8)
  8 Mathieson, Rachel         98 Calgary Warr             4.79m   0.5 
     1.59m(3.9) 4.57m(2.0) 4.79m(0.5) 4.75m(2.2) 4.77m(1.5) 4.69m(0.8)
  9 Forsyth, Marie Louise     99 Kajaks Track             4.78m   3.8 
     4.75m(1.0) 4.72m(2.4) 4.78m(3.8)         
 10 Holtrop, Holly            98 Brockville L             4.78m   2.6 
     4.26m(1.9) 4.41m(0.8) 4.78m(2.6)         
 11 Dufty, Haven              98 Penticton AT             4.74m   1.7 
     FOUL      4.53m(1.5) 4.74m(1.7)         
 12 Bykovskaia, Arielle       99 Team Quebec              4.73m   2.4 
     FOUL      4.73m(2.4) FOUL              
 13 Holland, Rachel           99 Team Nova Sc             4.71m   1.0 
     4.51m(3.4) 4.71m(1.0) 4.70m(3.2)         
 14 Torpe, Nicole             98 Team Alberta             4.70m   2.0 
     FOUL      4.70m(2.0) FOUL              
 15 Nyemeck, Ivana            99 Team Quebec              4.68m   2.4 
     4.68m(2.4) 4.60m(0.7) 4.43m(0.8)         
 16 Bekar, Kiana              98 Ocean Athlet             4.64m   0.9 
     4.35m(3.3) 4.64m(0.9) 4.61m(2.4)         
 17 Neufeld, Bronwyn          98 Team Manitob             4.64m   1.9 
     4.54m(0.9) 4.64m(1.9) 4.59m(2.2)         
 18 Kennedy, Asha             99 Team Newfoun             4.48m   2.9 
     4.40m(1.2) 4.31m(1.0) 4.48m(2.9)         
 
Girls Triple Jump U16
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Blackwood, Ebhani         98 Team Ontario            11.77m   0.4 
     11.77m(0.4) 11.59m(1.1) 1.10m(2.4) 11.08m(NWI)      
  2 Welburn, Joely            99 Team Saskatc            11.43m   1.2 
     10.53m(1.3) FOUL(1.6) FOUL(1.6) 11.43m(1.2) FOUL(2.4) 11.14m(2.8)
  3 Nyemeck, Ivana            99 Team Quebec             11.09m   1.1 
     10.78m(1.4) 10.59m(1.9) 11.09m(1.1) 10.87m(3.0) 10.85m(1.2) 11.03m(0.2)
  4 Dufty, Haven              98 Penticton AT            10.92m   0.7 
     10.01m(3.0) 10.63m(2.3) 10.92m(0.7) 10.35m(1.4) 10.12m(1.9) 10.77m(0.7)
  5 White, Kory               98 Fog Volleyba            10.82m   1.9 
     10.75m(1.5) 10.73m(0.8) 10.82m(1.9) FOUL(1.1) 10.65m(2.0) 10.58m(1.9)
  6 Holtrop, Holly            98 Brockville L            10.60m   1.4 
     10.46m(0.3) 10.43m(3.3) 10.46m(1.7) 10.60m(1.4) 10.54m(1.9) FOUL(3.1)
  7 Gee, Cassidy              00 Vancouver OL            10.58m   2.5 
     10.35m(1.0) 9.68m(1.7) 10.58m(2.5) 10.18m(1.3) 10.43m(1.2) 10.13m(3.0)
  8 Holland, Rachel           99 Team Nova Sc            10.51m   2.2 
     9.79m(1.0) 10.45m(1.1) 10.51m(2.2) 10.17m(0.8) 10.45m(2.3) FOUL(2.1)
  9 Parker, Anise             98 Caltaf Athle            10.35m   2.4 
     9.88m(0.3) 10.14m(2.4) 10.35m(2.4)         
  9 Mathieson, Rachel         98 Calgary Warr            10.35m   1.9 
     10.11m(1.4) 10.20m(2.4) 10.35m(1.9)         
 11 Peters, Jade              98 Team Saskatc            10.32m   1.9 
     10.01m(1.7) 10.14m(1.7) 10.32m(1.9)         
 12 Forsyth, Marie Louise     99 Kajaks Track            10.14m   1.2 
     FOUL(1.2) 10.14m(1.2) 10.01m(0.3)         
 13 Belanger, Brett           98 Team Ontario             9.99m   0.4 
     9.99m(0.4) 9.64m(1.1) FOUL(2.4)         
 14 Chow, Cheryl              98 South Fraser             9.57m   1.7 
     FOUL      9.51m(0.8) 9.57m(1.7)         
 
Girls Shot Put 3 kg U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tennant, Grace            99 Team Ontario            12.18m  
      11.10m  11.33m  FOUL  11.82m  12.18m  FOUL
  2 Rains, Gabrielle          98 Team Alberta            12.05m  
      10.93m  11.25m  11.83m  11.84m  10.83m  12.05m
  3 Willing, Tasha            98 Valley Royal            11.72m  
      11.51m  10.70m  11.72m  10.70m  11.55m  10.97m
  4 Nyemeck, Ivana            99 Team Quebec             11.49m  
      11.32m  11.49m  10.26m  10.80m  10.75m  11.09m
  5 Noel, Sara-Eve            98 Team New Bru            10.90m  
      10.88m  10.46m  10.72m  10.40m  10.24m  10.90m
  6 Dufty, Hunter             99 Penticton AT            10.89m  
      9.90m  10.89m  9.49m  10.46m  9.95m  10.20m
  7 Foisy, Marie-Anne         98 Team Quebec             10.78m  
      10.78m  10.55m  9.45m  10.22m  9.10m  10.01m
  8 Chouinard, Rebecca        98 ST Thomas LE            10.42m  
      10.42m  FOUL  9.68m  9.39m  9.62m  9.74m
  9 Wideski, Valerie          99 Kajaks Track            10.33m  
      10.33m  FOUL  9.83m         
 10 Rogers (toney), Camryn    99 Kajaks Track             9.95m  
      FOUL  9.20m  9.95m         
 11 Mann, Kennedy             98 Team Saskatc             9.26m  
      FOUL  8.64m  9.26m         
 12 Pellerin, Melissa         98 Team New Bru             9.24m  
      9.23m  9.24m  8.90m         
 13 Fedak, Danielle           99 Team Saskatc             9.08m  
      9.08m  8.80m  8.37m         
 14 Williston, Marjorie       98 Team Newfoun             8.57m  
      8.14m  7.82m  8.57m         
 
Girls Discus Throw 1 kg U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tennant, Grace            99 Team Ontario            39.23m  
      38.42m  34.96m  38.24m  39.23m  38.58m  38.44m
  2 Botsis, Chanell           98 Team British            36.40m  
      33.25m  35.60m  35.71m  36.40m  33.25m  34.98m
  3 Wideski, Valerie          99 Kajaks Track            34.88m  
      FOUL  34.27m  34.88m  32.54m  31.41m  32.59m
  4 Rains, Gabrielle          98 Team Alberta            34.20m  
      34.05m  34.20m  31.80m  FOUL  FOUL  32.67m
  5 Noel, Sara-Eve            98 Team New Bru            34.02m  
      33.03m  33.58m  FOUL  31.50m  34.02m  FOUL
  6 Willing, Tasha            98 Valley Royal            32.87m  
      28.07m  31.00m  FOUL  30.17m  32.87m  32.86m
  7 Bhandal, Gurleen          98 Team British            32.02m  
      31.11m  31.07m  FOUL  29.58m  FOUL  32.02m
  8 Rogers (toney), Camryn    99 Kajaks Track            30.69m  
      30.55m  29.58m  30.69m  28.66m  FOUL  FOUL
  9 Mann, Kennedy             98 Team Saskatc            29.63m  
      FOUL  29.63m  FOUL         
 10 Chouinard, Rebecca        98 ST Thomas LE            27.60m  
      25.83m  FOUL  27.60m         
 11 Colborne, Jessie          98 Team Nova Sc            25.09m  
      23.89m  25.09m  23.92m         
 12 Fedak, Danielle           99 Team Saskatc            23.61m  
      FOUL  FOUL  23.61m         
 13 Ayers, Cassandra          99 Team Quebec             21.16m  
      FOUL  FOUL  21.16m         
 14 Williston, Marjorie       98 Team Newfoun            17.82m  
      16.19m  17.82m  14.16m         
 -- Foisy, Marie-Anne         98 Team Quebec               FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Girls Hammer Throw 3 kg U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Botsis, Chanell           98 Team British            55.21m  
      55.21m  52.69m  53.64m  FOUL  52.26m  55.20m
  2 Rogers (toney), Camryn    99 Kajaks Track            53.30m  
      50.13m  50.96m  47.53m  53.30m  FOUL  FOUL
  3 Frederiksen, Lindsey      99 Unattached B            51.68m  
      47.37m  48.84m  51.68m  FOUL  FOUL  49.90m
  4 Willing, Tasha            98 Valley Royal            44.66m  
      37.88m  FOUL  41.70m  44.66m  44.18m  44.51m
  5 Wideski, Valerie          99 Kajaks Track            41.12m  
      37.41m  41.12m  FOUL  39.91m  FOUL  FOUL
  6 Svensson, Hanna           99 Caltaf Athle            40.66m  
      40.66m  37.95m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Chouinard, Rebecca        98 ST Thomas LE            40.17m  
      40.17m  35.92m  FOUL  39.82m  8.41m  37.85m
  8 Ayers, Cassandra          99 Team Quebec             40.15m  
      40.15m  33.53m  39.45m  30.84m  FOUL  FOUL
  9 Colborne, Jessie          98 Team Nova Sc            37.20m  
      37.20m  36.90m  34.77m         
 10 Dufty, Hunter             99 Penticton AT            36.82m  
      36.82m  FOUL  FOUL         
 11 Foisy, Marie-Anne         98 Team Quebec             36.78m  
      34.22m  36.29m  36.78m         
 12 Noel, Sara-Eve            98 Team New Bru            35.59m  
      FOUL  35.59m  FOUL         
 13 Carrothers, Kelsey        98 Team British            34.24m  
      31.01m  FOUL  34.24m         
 
Girls Javelin Throw 500 g U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tennant, Grace            99 Team Ontario            39.15m  
      39.15m  FOUL  FOUL  39.11m  FOUL  FOUL
  2 Hunter, Hayley            99 River City E            38.23m  
      38.23m  36.19m  FOUL  FOUL  FOUL  36.61m
  3 Pellerin, Melissa         98 Team New Bru            36.99m  
      32.29m  31.95m  36.99m  34.83m  FOUL  FOUL
  4 Mann, Kennedy             98 Team Saskatc            33.21m  
      33.21m  31.10m  29.05m  31.28m  FOUL  FOUL
  5 Carrothers, Kelsey        98 Team British            27.94m  
      27.94m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  25.79m
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run U16 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Konrad, Hannah            98 Valley Royal           2:23.74     773
  2 Roy, Florence             98 Team Quebec            2:30.85     682
  3 Greenaway, Kiera          98 Capital City           2:32.38     663
  4 Hoey, Makayla             99 Oceanside TR           2:34.16     642
  5 Schultz, Nina             98 Team British           2:35.79     622
  6 Pauley, Jaclyn            98 Langley Must           2:42.60     543
  7 Hetherington, Chloe       98 Langley Must           2:43.02     539
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 80 Meter Hurdles 0.762m U16 Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Schultz, Nina             98 Team British             12.15  -0.4    812
  2 Pauley, Jaclyn            98 Langley Must             12.67  -0.4    735
  3 Hoey, Makayla             99 Oceanside TR             12.69  -0.4    732
  4 Greenaway, Kiera          98 Capital City             13.09  -0.4    675
  5 Konrad, Hannah            98 Valley Royal             13.24  -0.4    654
  6 Roy, Florence             98 Team Quebec              13.40  -0.4    633
  7 Hetherington, Chloe       98 Langley Must             14.06  -0.4    546
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump U16 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schultz, Nina             98 Team British             1.63m     771
     1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 
        O    O    O   XO    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Greenaway, Kiera          98 Capital City             1.54m     666
     1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 
        O    O    O    O    O  XXX 
  3 Hoey, Makayla             99 Oceanside TR             1.51m     632
     1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  3 Roy, Florence             98 Team Quebec              1.51m     632
     1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 
       XO    O   XO   XO  XXO  XXX 
  5 Konrad, Hannah            98 Valley Royal             1.48m     599
     1.39 1.45 1.48 1.51 
        O    O    O  XXX 
  6 Pauley, Jaclyn            98 Langley Must             1.45m     566
     1.39 1.42 1.45 1.48 
        O  XXO  XXO  XXX 
  7 Hetherington, Chloe       98 Langley Must             1.36m     470
     1.36 1.39 
        O  XXX 
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump U16 Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Schultz, Nina             98 Team British             5.22m  +0.0    620
     4.81m(+0.0) 5.22m(+0.0) 5.16m(2.5)            
  2 Roy, Florence             98 Team Quebec              5.18m   1.6    609
     4.10m(1.5) 4.72m(-0.4) 5.18m(1.6)            
  3 Hoey, Makayla             99 Oceanside TR             5.08m   0.8    581
     5.08m(0.8) 4.87m(2.6) 4.72m(+0.0)            
  4 Pauley, Jaclyn            98 Langley Must             4.81m   2.3    508
     4.75m(2.3) FOUL(1.5) 4.81m(2.3)            
  5 Greenaway, Kiera          98 Capital City             4.72m   0.7    485
     4.50m(1.6) 4.63m(-0.2) 4.72m(0.7)            
  6 Konrad, Hannah            98 Valley Royal             4.67m   1.4    472
     4.61m(1.4) 4.48m(+0.0) 4.67m(1.4)            
  7 Hetherington, Chloe       98 Langley Must             4.61m   1.0    456
     4.53m(1.0) 4.61m(1.0) 4.22m(+0.0)            
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put 3.0kg U16 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hoey, Makayla             99 Oceanside TR            10.12m     537
      9.37m  10.07m  10.12m            
  2 Greenaway, Kiera          98 Capital City            10.09m     535
      8.73m  8.73m  10.09m            
  3 Hetherington, Chloe       98 Langley Must             9.80m     516
      8.77m  9.77m  9.80m            
  4 Pauley, Jaclyn            98 Langley Must             9.77m     514
      8.44m  9.77m  9.21m            
  5 Schultz, Nina             98 Team British             9.65m     507
      FOUL  9.35m  9.65m            
  6 Roy, Florence             98 Team Quebec              8.82m     452
      8.65m  8.25m  8.82m            
  7 Konrad, Hannah            98 Valley Royal             8.03m     401
      7.19m  8.03m  7.49m            
 
Girls Outdoor Pentathlon U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schultz, Nina             98 Team British              3332  
  2 Hoey, Makayla             99 Oceanside TR              3124  
  3 Greenaway, Kiera          98 Capital City              3024  
  4 Roy, Florence             98 Team Quebec               3008  
  5 Konrad, Hannah            98 Valley Royal              2899  
  6 Pauley, Jaclyn            98 Langley Must              2866  
  7 Hetherington, Chloe       98 Langley Must              2527  
 
Girls 1500 Meter Race Walk U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Doonan, Hanna             99 Team Ontario           8:27.17  
  2 Zhang, Zoe                98 Strathcona L           8:56.08  
 
Girls 4x100 Meter Relay open U16BRANCH
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Team British Columbia - Y  'D'                        47.69   1 
     1) Bains, Chicago 98               2) Jerome, Rachel 98              
     3) Schultz, Nina 98                4) Corrales-Nelson, Zion 98       
  2 Team Ontario  'B'                                     48.70   2 
     1) Paliani, Kylie 98               2) Mulder, Jaiden 98              
     3) Blackwood, Ebhani 98            4) Constantine, Kyra 98           
  3 Team Quebec  'A'                                      49.22   2 
     1) Nyemeck, Ivana 99               2) Jackson, Audrey 98             
     3) Bykovskaia, Arielle 99          4) Savoury, Jorden 98             
  4 Team Alberta - Nwt  'B'                               50.31   1 
     1) Yee, Madelaine 97               2) Slessor, Katelyn 98            
     3) Torpe, Nicole 98                4) Muamba, Gracia 98              
  5 Team Nova Scotia - Nunavu  'B'                        50.90   1 
     1) Holland, Rachel 99              2) Ross, Olivia 98                
     3) Burgess, Karlee 98              4) Foote, Chelsea 98              
  6 Team Saskatchewan  'B'                                51.01   1 
     1) Lepage, Amanda 98               2) Coghill, Emily 99              
     3) Welburn, Joely 99               4) Pantel, Ashlyn 98              
  7 Team Manitoba - Nwontario  'B'                        53.68   2 
     1) Neufeld, Bronwyn 98             2) Rekrut-Pressey, Emily 98       
     3) Bishop, Alesha 99               4) Britton, Erika 99              
  8 Team New Brunswick  'B'                               54.28   2 
     1) Black, Sophie 00                2) Nowlan, Marilyne 98            
     3) Bonga, Laura 98                 4) Taylor, Samantha 99            
  9 Team Newfoundland  'A'                                54.46   2 
     1) Harding, Mykenzie 99            2) Kennedy, Asha 99               
     3) Hutchings, Ashley 00            4) Boland, Jennifer 98            
 
Girls 1600 Sprint Medley open U16BRANCH
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Team Quebec  'A'                                    4:10.64  
     1) Jackson, Audrey 98              2) Savoury, Jorden 98             
     3) Frantz, Kirsten 98              4) Leclerc, Corinne 98            
  2 Team Ontario  'B'                                   4:13.38  
     1) Constantine, Kyra 98            2) Paliani, Kylie 98              
     3) Blackwood, Ebhani 98            4) Ohrling, Heidi 98              
  3 Team Alberta - Nwt  'B'                             4:14.37  
     1) Muamba, Gracia 98               2) Yackel, Katelyn 98             
     3) Slessor, Katelyn 98             4) Mostowich, Kayla 99            
  4 Team Nova Scotia - Nunavu  'B'                      4:17.84  
     1) Ross, Olivia 98                 2) Foote, Chelsea 98              
     3) Burgess, Karlee 98              4) McClure, Maggie 98             
  5 Team New Brunswick  'B'                             4:23.63  
     1) Kean, Sara 98                   2) Nowlan, Marilyne 98            
     3) Taylor, Samantha 99             4) Dickinson, Laura 99            
  6 Team Newfoundland  'A'                              4:30.84  
     1) Hutchings, Ashley 00            2) Kennedy, Asha 99               
     3) Harding, Mykenzie 99            4) Barnes, Chantal 99             
  7 Team Prince Edward Island  'A'                      4:31.93  
     1) Fitzpatrick, Ashley 99          2) Fitzpatrick, Tori 99           
     3) McCardle, Kelly 99              4) Macleod, Lydia 98              
 
Women 100 Meter Dash U18
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Natasha            96 Team Alberta             12.00Q -0.8  3 
  2 Turner, Tegan             96 Team Manitob             12.13Q -0.1  2 
  3 Stephens, Maya            96 Team Ontario             12.21Q  1.1  1 
  4 Smiley, Taryn             97 Team British             12.42Q  NWI  4 
  5 Sieling, Katharine        96 Laurel Creek             12.16q -0.8  3 
  6 Rosin, Rachel             96 Team Saskatc             12.17q -0.8  3 
  7 Wilson, Tegan             97 Team Alberta             12.24q -0.1  2 
  8 Francis, Mattea           96 Voleo Athlet             12.35q  1.1  1 
  9 Duma, Tyra                97 Team Manitob             12.37q -0.8  3 
 10 Brandys, Lindsay          96 C.A.N.I.                 12.55q  NWI  4 
 11 Simpson, Savannah         96 Burlington T             12.56q -0.1  2 
 12 *mccalla, Veon            96 Dfc Track AN             12.56q -0.8  3 
 12 Van Hombeeck, Chantel     97 Vancouver TH             12.56q -0.8  3 
 14 Serieux, Dashel           97 Laurel Creek             12.63q  1.1  1 
 15 Ramadji-Francis, Regina   97 C.A.N.I.                 12.77q  NWI  4 
 16 Tosh, Hannah              97 Team Saskatc             12.80q  1.1  1 
 17 Hendricks, Lia            97 Disassociate             12.83   1.1  1 
 18 Dai, Dingran              96 Ottawa Lions             12.84  -0.1  2 
 19 Gauthier, Annie           96 Laurel Creek             12.84  -0.1  2 
 20 Nijjar, Gagandeep         97 Universal AT             12.96   1.1  1 
 21 Lim, Meghan               97 Caltaf Athle             13.00  -0.1  2 
 22 Simmons, Phoebe           96 Team Nova Sc             13.04   NWI  4 
 23 Crivello, Katherine       97 Valley Royal             13.08  -0.1  2 
 24 Wilson-Bodnar, Emily      96 Caltaf Athle             13.09   1.1  1 
 25 Reimer, Lexy              97 Coastal Trac             13.11   NWI  4 
 26 Martin, Maika             97 Team New Bru             13.29   NWI  4 
 27 Chaisson, Emily           96 Team Newfoun             13.74   1.1  1 
 -- Malo, Megan               96 Team Quebec                 DQ   NWI  4 
 
Women 100 Meter Dash U18
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Brown, Natasha            96 Team Alberta             12.04   0.5  2 
  2 Turner, Tegan             96 Team Manitob             12.06   0.5  2 
  3 Stephens, Maya            96 Team Ontario             12.14   0.5  2 
  4 Wilson, Tegan             97 Team Alberta             12.18   0.5  2 
  5 Rosin, Rachel             96 Team Saskatc             12.40   0.5  2 
  6 Sieling, Katharine        96 Laurel Creek             12.42   0.5  2 
  7 Smiley, Taryn             97 Team British             12.48   0.5  2 
  8 Francis, Mattea           96 Voleo Athlet             12.51   0.5  2 
  9 Simpson, Savannah         96 Burlington T             12.65  -1.5  1 
 10 Serieux, Dashel           97 Laurel Creek             12.76  -1.5  1 
 11 Ramadji-Francis, Regina   97 C.A.N.I.                 12.79  -1.5  1 
 12 Brandys, Lindsay          96 C.A.N.I.                 12.83  -1.5  1 
 13 Duma, Tyra                97 Team Manitob             12.84  -1.5  1 
 14 Van Hombeeck, Chantel     97 Vancouver TH             13.20  -1.5  1 
 15 *mccalla, Veon            96 Dfc Track AN             13.41  -1.5  1 
 
Women 200 Meter Dash U18
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Turner, Tegan             96 Team Manitob             24.96Q -0.9  3 
  2 Malo, Megan               96 Team Quebec              25.13Q -0.9  2 
  3 Wilson, Tegan             97 Team Alberta             25.81Q -1.0  1 
  4 Brown, Natasha            96 Team Alberta             25.03Q -0.9  3 
  5 Stephens, Maya            96 Team Ontario             26.06Q -0.9  2 
  6 Welch, Sarah              97 Speed River              26.62Q -1.0  1 
  7 Simpson, Savannah         96 Burlington T             25.86Q -0.9  3 
  8 Smiley, Taryn             97 Team British             26.23Q -0.9  2 
  9 Hodge, Erin               96 Project Athl             26.73Q -1.0  1 
 10 Brandys, Lindsay          96 C.A.N.I.                 26.35q -0.9  2 
 11 Serieux, Dashel           97 Laurel Creek             26.59q -0.9  3 
 12 Simmons, Phoebe           96 Team Nova Sc             26.60q -0.9  3 
 13 Sieling, Katharine        96 Laurel Creek             26.62q -0.9  3 
 14 *mccalla, Veon            96 Dfc Track AN             27.33q -1.0  1 
 15 Ramadji-Francis, Regina   97 C.A.N.I.                 27.34q -0.9  2 
 16 Martin, Maika             97 Team New Bru             27.39q -1.0  1 
 -- Duma, Tyra                97 Team Manitob               DNF  -0.9  2 
 -- McLean, Micaela           96 Team Ontario               DNF  -0.9  3 
 -- Baker, Tia Isabelle       96 Cowichan Val                DQ  -1.0  1  Rule 162.7
 
Women 200 Meter Dash U18
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Brown, Natasha            96 Team Alberta             24.67  -2.1  2 
  2 Malo, Megan               96 Team Quebec              24.85  -2.1  2 
  3 Turner, Tegan             96 Team Manitob             25.00  -2.1  2 
  4 Wilson, Tegan             97 Team Alberta             25.27  -2.1  2 
  5 Simpson, Savannah         96 Burlington T             25.57  -2.1  2 
  6 Smiley, Taryn             97 Team British             26.05  -2.1  2 
  7 Stephens, Maya            96 Team Ontario             26.09  -2.1  2 
  8 Welch, Sarah              97 Speed River              26.69  -2.1  2 
  9 Brandys, Lindsay          96 C.A.N.I.                 25.94   0.5  1 
 10 Hodge, Erin               96 Project Athl             26.35   0.5  1 
 11 *mccalla, Veon            96 Dfc Track AN             26.59   0.5  1 
 12 Simmons, Phoebe           96 Team Nova Sc             26.70   0.5  1 
 13 Sieling, Katharine        96 Laurel Creek             26.74   0.5  1 
 14 Martin, Maika             97 Team New Bru             27.07   0.5  1 
 
Women 400 Meter Dash U18
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Clarke, Kendra            96 Team Alberta             54.70   4 
  2 Stenman-Fahey, Erinn      97 Ottawa Lions             56.07   4 
  3 McDonald, Natassha        97 Team Ontario             56.55   4 
  4 Radoslav, Taysia          96 Burlington T             57.53   4 
  5 Glynn, Rachel             97 York Region              57.70   4 
  6 Jones, Reilly             96 Ottawa Lions             57.83   4 
  7 Lisek, Monique            96 Universal AT             57.93   4 
  8 Gill, Jasmine             96 Universal AT             58.14   3 
  9 Mussatto, Alana           96 Norwesters T             58.44   3 
 10 Graves, Brittany          96 Team Ontario             58.58   3 
 11 Rosin, Rachel             96 Team Saskatc             58.69   3 
 12 Ambrose, Taya             97 Laurel Creek             58.79   2 
 13 Shaw, Stephanie           96 Guelph Track             58.97   2 
 14 Fourlas, Athena           97 Team Alberta             59.20   1 
 15 Long, Audrey              97 Team Quebec              59.36   3 
 16 Welch, Sarah              97 Speed River              59.46   4 
 17 Bouchard-Nguyen, Jade     96 Team Quebec              59.48   3 
 18 Parrott, Claudia          97 Team Manitob             59.83   1 
 19 Dai, Dingran              96 Ottawa Lions             59.99   2 
 20 Baker, Tia Isabelle       96 Cowichan Val           1:00.23   3 
 21 Friedmann, Natasha        96 Universal AT           1:00.60   2 
 22 Anderson, Quinn           97 Team Manitob           1:01.69   2 
 23 Turner, Jennifer          97 Team Newfoun           1:01.93   1 
 24 Macaulay, Leah            96 Team New Bru           1:02.35   2 
 -- Chaisson, Emily           96 Team Newfoun                DQ   1 
 
Women 800 Meter Run U18
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Sawyer, Kailee            97 Laurel Creek           2:08.59   3 
  2 Stenman-Fahey, Erinn      97 Ottawa Lions           2:10.89   3 
  3 Bracci, Briaana           97 Team Ontario           2:13.24   3 
  4 Glynn, Rachel             97 York Region            2:14.45   3 
  5 Ceyhan, Gillian           96 Caltaf Athle           2:14.67   3 
  6 Siemens, Kyla             96 Stride Ahead           2:16.00   3 
  7 Ward, Charlotte           96 South Simcoe           2:16.93   2 
  8 Zajac, Janine             96 Stride Ahead           2:17.01   3 
  9 Bassett, Miryam           96 Oceanside TR           2:17.15   3 
 10 Mussatto, Alana           96 Norwesters T           2:17.70   1 
 11 Russell, Skye             96 Edmonton Har           2:18.08   1 
 12 Bouchard-Nguyen, Jade     96 Team Quebec            2:19.31   2 
 13 Passler Bates, Danika     97 Stride Ahead           2:19.59   2 
 14 Leggatt, Hannah           96 Team Alberta           2:20.07   2 
 15 Ambrose, Taya             97 Laurel Creek           2:20.48   2 
 16 Dodd, Sophie              96 Vancouver TH           2:21.01   3 
 17 Macaulay, Leah            96 Team New Bru           2:21.15   2 
 18 Giasson-Rancourt, Jessic  96 Lavironde              2:21.89   1 
 19 Dunn, Taylor              97 Team New Bru           2:24.87   1 
 20 Tramley, Erin             96 Stride Ahead           2:24.97   2 
 21 Anderson, Quinn           97 Team Manitob           2:25.12   1 
 22 Laturnus, Cassie          97 Okanagan Ath           2:29.16   1 
 23 Gill, Jasmine             96 Universal AT           2:34.23   2 
 24 Guerra, Belinda           97 Team Manitob           2:35.08   1 
 25 Turner, Jennifer          97 Team Newfoun           2:36.47   1 
 
Women 1500 Meter Run U18
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Sawyer, Kailee            97 Laurel Creek           4:32.80   2 
  2 Schwarz, Luisa            97 Team New Bru           4:38.25   2 
  3 Russell, Skye             96 Edmonton Har           4:41.02   1 
  4 Ceyhan, Gillian           96 Caltaf Athle           4:41.14   1 
  5 Siemens, Kyla             96 Stride Ahead           4:41.77   2 
  6 Dubé-Lavoie, Aurélie      96 Team Quebec            4:43.06   2 
  7 Bassett, Miryam           96 Oceanside TR           4:43.13   2 
  8 Deschiffart, Erica        96 Team British           4:43.21   2 
  9 Ward, Charlotte           96 South Simcoe           4:43.22   1 
 10 Kusch Dahle, Emma         97 Team Manitob           4:45.09   1 
 11 Hutchinson, Nicole        97 Hershey Harr           4:47.27   2 
 12 Dunn, Taylor              97 Team New Bru           4:48.93   2 
 13 Thompson, Grace           97 Hershey Harr           4:50.00   1 
 14 Ross, Sarya               96 Valley Royal           4:56.52   1 
 15 Townsend, Addy            97 Unattached B           4:58.40   2 
 16 Oxton, Madison            97 Leduc Track            4:59.91   1 
 17 Bracci, Briaana           97 Team Ontario           5:00.24   2 
 18 Van Nest, Olivia          96 Newmarket HU           5:00.27   1 
 19 Ryan, Megan               96 Team Newfoun           5:00.57   1 
 20 Thorne, Laurin            97 U OF C Athle           5:00.65   2 
 21 Belanger, Claudia         96 Caltaf Athle           5:02.56   1 
 22 Ready, Tarina             96 Team Manitob           5:18.31   1 
 
Women 3000 Meter Run U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schwarz, Luisa            97 Team New Bru          10:03.34  
  2 Kusch Dahle, Emma         97 Team Manitob          10:07.73  
  3 Dubé-Lavoie, Aurélie      96 Team Quebec           10:08.43  
  4 Fedorov, Yulia            96 Newmarket HU          10:18.80  
  5 Wismer, Sarah             96 Speed River           10:29.76  
  6 Fagan, Veronika           97 Okanagan Ath          10:30.97  
  7 Dunn, Taylor              97 Team New Bru          10:31.05  
  8 Bolliger, Alyssa          96 Guelph Track          10:32.63  
  9 Lucas, Emily              97 Team Alberta          10:38.78  
 10 Rempel, Megan             96 Aktiv Racing          10:46.17  
 11 Jaros, Heather            97 Physi-Kult K          10:47.72  
 12 O'Neill, Bridget          96 Aktiv Racing          10:50.89  
 13 Thorne, Laurin            97 U OF C Athle          10:52.88  
 14 Belanger, Claudia         96 Caltaf Athle          11:01.01  
 15 Ryan, Megan               96 Team Newfoun          11:14.53  
 16 Ross, Sarya               96 Valley Royal          11:21.44  
 
Women 100 Meter Hurdles 0.762m U18
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Puopolo, Juliana          96 The Speed AC             14.51Q -0.3  2 
  2 Lamothe, Alexia           96 Ottawa Lions             14.55Q -0.8  1 
  3 McLean, Micaela           96 Team Ontario             14.64Q -1.3  3 
  4 Tierney, Alexandra        96 C.A.N.I.                 14.62Q -0.8  1 
  5 Hodge, Erin               96 Project Athl             14.67Q -0.3  2 
  6 Voloshin, Diana           97 Team British             14.69Q -1.3  3 
  7 Efremenko, Bella          97 Laurel Creek             14.75q -0.8  1 
  8 Sharpe, Sommer            96 Team Ontario             14.91q -0.3  2 
  9 Gilbert, Tyra             96 Vernon Amate             14.93q -0.8  1 
 10 Skimming, Nicole          97 310 Running              14.94q -1.3  3 
 11 Cho, Stephanie            97 Team British             15.06q -0.3  2 
 12 Hitchings, Hailey         97 Team Alberta             15.17q -0.3  2 
 13 Evans, Madison            96 Team Alberta             15.26q -0.8  1 
 14 Roszell, Jaclyn           96 Capital City             15.29q -1.3  3 
 15 Tosh, Hannah              97 Team Saskatc             15.41q -0.8  1 
 16 McKechnie, Hailey         97 Ottawa Lions             15.72q -1.3  3 
 17 Booker, Domunique         96 New West Spa             15.74  -1.3  3 
 18 Hendricks, Lia            97 Disassociate             15.75  -0.8  1 
 19 Chiarelli, Alexandra      96 Ottawa Lions             16.00  -0.3  2 
 20 Dela Merced, Geselle      97 Team Manitob             16.67  -0.3  2 
 
Women 100 Meter Hurdles 0.762m U18
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Tierney, Alexandra        96 C.A.N.I.                 14.07   0.5  2 
  2 Puopolo, Juliana          96 The Speed AC             14.26   0.5  2 
  3 Sharpe, Sommer            96 Team Ontario             14.40   0.5  2 
  4 Lamothe, Alexia           96 Ottawa Lions             14.41   0.5  2 
  5 McLean, Micaela           96 Team Ontario             14.47   0.5  2 
  6 Efremenko, Bella          97 Laurel Creek             14.63   0.5  2 
  7 Voloshin, Diana           97 Team British             14.67   0.5  2 
  8 Hodge, Erin               96 Project Athl             14.84   0.5  2 
  9 Skimming, Nicole          97 310 Running              14.62  -0.8  1 
 10 Hitchings, Hailey         97 Team Alberta             14.76  -0.8  1 
 11 Cho, Stephanie            97 Team British             14.94  -0.8  1 
 12 Roszell, Jaclyn           96 Capital City             14.98  -0.8  1 
 13 Gilbert, Tyra             96 Vernon Amate             15.08  -0.8  1 
 14 Tosh, Hannah              97 Team Saskatc             15.16  -0.8  1 
 15 Evans, Madison            96 Team Alberta             15.44  -0.8  1 
 16 McKechnie, Hailey         97 Ottawa Lions             15.71  -0.8  1 
 
Women 300 Meter Hurdles 0.762m U18
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tierney, Alexandra        96 C.A.N.I.                 42.37   5 
  2 McDonald, Natassha        97 Team Ontario             43.37   5 
  3 Cho, Stephanie            97 Team British             43.58   5 
  4 Radoslav, Taysia          96 Burlington T             43.69   5 
  5 Skimming, Nicole          97 310 Running              44.29   5 
  6 Evans, Madison            96 Team Alberta             44.53   4 
  7 Sharpe, Sommer            96 Team Ontario             44.62   5 
  8 Lamothe, Alexia           96 Ottawa Lions             44.78   3 
  9 Efremenko, Bella          97 Laurel Creek             45.10   5 
 10 Coulis, Ivy               96 Laurel Creek             45.18   4 
 11 Shaw, Stephanie           96 Guelph Track             45.39   3 
 12 Fourlas, Athena           97 Team Alberta             45.53   5 
 13 Jones, Reilly             96 Ottawa Lions             46.01   4 
 14 Long, Audrey              97 Team Quebec              46.09   4 
 15 Piercy, Jordyn            96 Cowichan Val             46.12   4 
 16 Comeau, Elizabeth         96 Ottawa Lions             46.14   1 
 17 Leblanc, Victoria         97 Team New Bru             46.18   2 
 18 McKechnie, Hailey         97 Ottawa Lions             46.55   3 
 19 Kowallik, Saskia          96 Okanagan Ath             46.61   2 
 20 Korpach, Sarah            96 Ocean Athlet             46.89   4 
 21 Lismer, Ariane            96 Ottawa Lions             46.95   2 
 22 Dela Merced, Geselle      97 Team Manitob             47.00   1 
 23 Chiarelli, Alexandra      96 Ottawa Lions             47.06   3 
 24 Petz, Amy                 96 Riversdale A             47.52   2 
 25 Huck, Laura               96 U OF C Athle             47.90   3 
 26 Carley, Hannah            97 Newmarket HU             48.30   2 
 27 Lucien, Nafthalia         96 Ottawa Lions             48.53   1 
 28 Wilson-Bodnar, Emily      96 Caltaf Athle             48.84   2 
 29 May, Kyla                 97 Comox Valley             48.89   1 
 30 Miller, Rachel            97 Team Saskatc             49.87   1 
 31 Rosin, Rachel             96 Team Saskatc             49.92   3 
 32 Hendricks, Lia            97 Disassociate           1:01.17   2 
 -- Emmons, Jamie             96 Guelph Track               DNF   3 
 
Women 2000 Meter Steeplechase 0.762m U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Deschiffart, Marita       96 Team British           7:02.73  
  2 Bolliger, Alyssa          96 Guelph Track           7:05.83  
  3 Deschiffart, Erica        96 Team British           7:07.69  
  4 Fagan, Veronika           97 Okanagan Ath           7:12.77  
  5 Oxton, Madison            97 Leduc Track            7:27.99  
  6 Kitt, Nicole              96 NEAT                   7:28.58  
  7 Ready, Tarina             96 Team Manitob           7:43.96  
  8 Fader, Samantha           96 Yhz Track &            7:48.60  
  9 Bérubé, Jade              97 Petite Natio           7:50.83  
 10 Edmonds, Emma             97 Team Nova Sc           7:56.58  
 11 McNeil, Madysen           97 Golden Ears            7:58.62  
 12 Kiely, Alexondra          97 Team New Bru           8:10.04  
 
Women 4x100 Meter Relay club U18
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Laurel Creek Track & Fiel  'A'                        48.83   2 
     1) Gauthier, Annie 96              2) Sieling, Katharine 96          
     3) Smith, Nicole                   4) Serieux, Dashel 97             
  2 Ottawa Lions T.F.C.  'A'                              49.09   2 
     1) Dai, Dingran 96                 2) Lamothe, Alexia 96             
     3) Chiarelli, Alexandra 96         4) Jones, Reilly 96               
  3 Cowichan Valley Athletic  'A'                         49.43   1 
     1) McFall, Natalie 98              2) Piercy, Jordyn 96              
     3) Heyd, Casey 98                  4) Lindsay, Nicole 98             
  4 Comox Valley Cougars  'A'                             50.43   2 
     1) Gommer, Elizabeth               2) Gummer, Chloe 98               
     3) May, Kyla 97                    4) Abbott, Calli-Ann 98           
  5 Laurel Creek Track & Fiel  'B'                        50.56   2 
     1) Ambrose, Taya 97                2) Sawyer, Kailee 97              
     3) Coulis, Ivy 96                  4) Efremenko, Bella 97            
  6 Caltaf Athletic  Associat  'A'                        51.07   1 
     1) Chong, Emma 98                  2) Hull, Mia 98                   
     3) Parker, Anise 98                4) Lim, Meghan 97                 
  7 Vancouver Thunderbirds  'B'                           51.39   2 
     1) Lin, Joyce 96                   2) Pauls, Sophie 97               
     3) Van Hombeeck, Chantel 97        4) Yee, Michelle 97               
  8 Kajaks Track & Field Club  'B'                        51.66   1 
     1) Reid, Erin                      2) Schuunmann, Merel              
     3) Forsyth, Marie Louise 99        4) Rogers (toney), Camryn 99      
  9 Burnaby Striders  'A'                                 52.39   1 
     1) Kianpour, F                     2) Lim, J                         
     3) Tam, A                          4) Lim, C                         
 
Women 4x400 Meter Relay club U18
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Ottawa Lions T.F.C.  'A'                            3:49.85   2 
     1) Dai, Dingran 96                 2) Jones, Reilly 96               
     3) Lamothe, Alexia 96              4) Stenman-Fahey, Erinn 97        
  2 Laurel Creek Track & Fiel  'A'                      3:49.91   2 
     1) Efremenko, Bella 97             2) Ambrose, Taya 97               
     3) Coulis, Ivy 96                  4) Sawyer, Kailee 97              
  3 Universal Athletics Club  'A'                       3:58.20   2 
     1) Friedmann, Natasha 96           2) Nijjar, Gagandeep 97           
     3) Gill, Jasmine 96                4) Lisek, Monique 96              
  4 Cowichan Valley Athletic  'A'                       3:58.38   1 
     1) Piercy, Jordyn 96               2) McFall, Natalie 98             
     3) D'Agnolo, Lauren 98             4) Baker, Tia Isabelle 96         
  5 Ocean Athletics  'A'                                4:02.04   2 
     1) Lesyjk, Camlla                  2) Korpach, Sarah 96              
     3) Burgert, Elise 98               4) Williams, Jessica 99           
  6 Stride Ahead Tough Track  'B'                       4:06.31   2 
     1) Passler Bates, Danika 97        2) Siemens, Kyla 96               
     3) Tramley, Erin 96                4) Zajac, Janine 96               
  7 Vancouver Thunderbirds  'A'                         4:06.44   1 
     1) Yee, Michelle 97                2) Wong, Madison 96               
     3) Van Hombeeck, Chantel 97        4) Dodd, Sophie 96                
  8 Comox Valley Cougars  'A'                           4:12.99   1 
     1) Gummer, Elizabeth               2) May, Kyla 97                   
     3) Abbott, Calli-Ann 98            4) Gummer, Chloe 98               
  9 Nanaimo & District Track  'B'                       4:17.32   1 
 10 Newmarket Huskies Track C  'A'                      4:20.92   2 
     1) Carley, Hannah 97               2) Van Nest, Olivia 96            
     3) Anastasakis, Melissa 98         4) Fedorov, Yulia 96              
 
Women High Jump U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Katerberg, Erin           96 Laurel Creek             1.66m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.66 1.68 1.68 
        O    O  XXO    O    O    X    X 
  2 Jean, Noocile             96 Team Quebec              1.65m  
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.66 1.68 1.68 
        O    O    O  XXO    O    X    X    X 
  3 Mackenzie, Devyn          96 Lightning AT             1.60m  
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    O    O    O  XXX 
  3 Marton, Gabrielle         97 Unattached -             1.60m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    O    O  XXX 
  3 Evans, Anastasia          97 Coquitlam CH             1.60m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    O    O  XXX 
  6 Pauls, Sophie             97 Vancouver TH             1.55m  
     1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O  XXO  XXX 
  6 Petz, Amy                 96 Riversdale A             1.55m  
     1.50 1.55 1.60 
        O  XXO  XXX 
  8 Van Den Heuvel, Riley     97 Team Nova Sc             1.55m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
       XO    O    O  XXO  XXX 
  9 Hamel, Brenna             97 Team Saskatc             1.50m  
     1.45 1.50 1.55 
        O    O  XXX 
  9 Maclatchie, Katherine     96 Team Nova Sc             1.50m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O  XXX 
 11 Grala, Emilia             96 York Univers             1.50m  
     1.45 1.50 1.55 
        O   XO  XXX 
 12 Failing, Brooklyn         97 Team Alberta             1.50m  
     1.45 1.50 1.55 
        O  XXO  XXX 
 13 Miller, Rachel            97 Team Saskatc             1.45m  
     1.40 1.45 1.50 
        O   XO  XXX 
 14 Martin, Maika             97 Team New Bru             1.45m  
     1.40 1.45 1.50 
       XO  XXO  XXX 
 -- Chaisson, Emily           96 Team Newfoun                NH  
     1.40 
      XXX 
 -- Neveu, Taylor             96 Ocean Athlet                NH  
     1.45 
        X 
 
Women Pole Vault U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Li, Emma                  96 The Speed AC             3.60m  
     3.10 3.30 3.45 3.60 3.75 
        O    O    O    O   XX 
  2 Stoyanovich, Ashley       96 London Weste             3.10m  
     2.80 2.90 3.00 3.10 3.15 
        O    O    O    O  XXX 
  3 Cole, Lindsay             96 Victoria Tra             3.00m  
     2.60 2.80 2.90 3.00 3.10 
       XO    O    O    O  XXX 
  4 Lim, Meghan               97 Caltaf Athle             3.00m  
     2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 
        O   XO  XXO  XXO    O  XXX 
  5 Smith, Alex               97 Kamloops Tra             2.90m  
     2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 
       XO    O    O    O  XXX 
 
Women Long Jump U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Voloshin, Diana           97 Team British             5.56m   1.2 
     5.40m(3.0) 5.16m(1.6) 5.00m(1.4) 5.41m(1.8) 5.53m(0.2) 5.56m(1.2)
  2 Morrow, Alexandra         96 Saugeen Trac             5.54m   1.7 
     5.41m(1.2) 5.12m(1.5) 5.32m(1.2) 5.28m(1.9) 5.39m(1.7) 5.54m(1.7)
  3 Leblanc, Victoria         97 Team New Bru             5.38m   1.7 
     5.28m(0.9) 5.38m(1.7) 5.31m(2.2) 5.21m(1.6) 5.17m(0.9) FOUL(0.7)
  4 Ramsell, Mackenzie        97 Team Alberta             5.35m   0.5 
     5.23m(2.0) 5.07m(0.7) 5.35m(0.5) 5.19m(0.9) 5.26m(1.4) 5.18m(1.5)
  5 Long, Audrey              97 Team Quebec              5.17m   2.0 
     FOUL      5.17m(2.0) 5.01m(0.4) 4.81m(0.8) 4.71m(2.0) FOUL(1.7)
  6 Heron, Daijha             96 The Speed AC             5.16m   1.1 
     4.93m(0.7) 5.12m(0.5) 5.16m(1.1) 5.03m(1.7) 5.08m(2.8) 4.58m(1.4)
  7 Lin, Joyce                96 Vancouver TH             5.14m   0.2 
     FOUL      3.60m(1.3) 5.14m(0.2) 5.10m(1.8) FOUL(0.3) 5.12m(1.8)
  8 Périard, Anabelle         97 Petite Natio             5.03m   1.4 
     4.92m(1.8) 4.84m(1.3) 4.82m(1.0) 3.38m(1.1) 4.83m(1.7) 5.03m(1.4)
  9 McLean, Micaela           96 Team Ontario             4.88m   0.8 
     4.88m(0.8) 4.82m(1.0) 4.71m(0.6)            
 10 Stoyanovich, Ashley       96 London Weste             4.87m   0.9 
     4.55m(2.6) 4.58m(1.1) 4.87m(0.9)           
 11 Maclatchie, Katherine     96 Team Nova Sc             4.85m   1.0 
     4.80m(1.9) 4.71m(0.7) 4.85m(1.0)           
 12 Bethune, Brianna          96 Team Nova Sc             4.56m   1.8 
     4.51m(0.7) FOUL      4.56m(1.8)         
 
Women Triple Jump U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Graves, Brittany          96 Team Ontario            11.93m   1.2 
     FOUL      11.76m(1.1) FOUL      11.58m(1.2) FOUL      11.93m(1.2)
  2 Sinnathurai, Neena        97 Team Quebec             11.27m   1.2 
     10.95m(0.3) 10.91m(1.6) 11.00m(2.2) 10.98m(2.4) FOUL(1.5) 11.27m(1.2)
  3 Heron, Daijha             96 The Speed AC            11.09m   3.6 
     10.41m(2.2) 10.66m(1.3) 10.93m(2.5) 10.83m(2.9) 11.06m(2.1) 11.09m(3.6)
  4 Grala, Emilia             96 York Univers            11.05m   2.8 
     10.45m(1.9) 10.98m(1.6) 10.81m(1.3) 11.05m(2.8) 9.34m(2.6) 10.89m(2.5)
  5 Postle, Danika            97 Pacific Athl            10.79m   1.9 
     10.11m(0.9) 10.42m(2.0) 10.47m(1.1) 10.79m(1.9) 10.52m(2.3) 10.59m(1.9)
  6 Reiss, Katherine          97 Unattached B            10.52m   2.0 
     10.24m(+0.0) 10.36m(1.8) 10.03m(1.0) 10.38m(1.5) 10.52m(2.0) 9.86m(1.1)
  7 Hemstock, Lindsay         96 Ottawa Lions            10.48m   2.9 
     10.11m(2.0) 10.36m(2.4) 10.22m(1.8) 10.48m(2.9) 10.33m(3.2) 10.09m(0.5)
  8 Lin, Joyce                96 Vancouver TH            10.44m   2.2 
     10.37m(2.4) FOUL(1.9) 10.06m(1.4) 10.44m(2.2) 10.30m(2.9) 10.36m(2.8)
  9 Dela Merced, Geselle      97 Team Manitob            10.30m   2.1 
     10.10m(1.3) 10.30m(2.1) 9.97m(0.7)         
 10 Hamel, Brenna             97 Team Saskatc            10.18m   1.9 
     FOUL      10.18m(1.9) 10.09m(2.5)         
 11 Bethune, Brianna          96 Team Nova Sc            10.03m   0.5 
     FOUL      10.03m(0.5) 9.95m(1.9)         
 12 Campbell, Carlee          97 Prince Georg             9.86m   2.9 
     9.64m(1.1) 9.86m(2.9)            
 13 Jackson, Bailey           97 Team Prince              9.45m   1.3 
     FOUL      9.29m(2.6) 9.45m(1.3)         
 
Women Shot Put 3 kg U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Marfo, Obeng              96 York Univers            15.03m  
      14.90m  13.69m  14.45m  13.20m  15.03m  14.73m
  2 Stutely, Tayler           96 Team Nova Sc            14.17m  
      13.19m  13.44m  13.56m  13.37m  13.62m  14.17m
  3 Bohn, Lauren              96 Team Ontario            13.42m  
      13.36m  13.42m  13.27m  13.29m  12.88m  12.53m
  4 Moriconi, Olivia          96 Team British            12.88m  
      12.88m  12.72m  11.51m  12.42m  FOUL  FOUL
  5 Svensson, Siri            96 Team Alberta            12.87m  
      11.99m  12.03m  11.90m  FOUL  12.30m  12.87m
  6 Nijjar, Avneet            96 Universal AT            12.79m  
      12.23m  12.78m  12.79m  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Akbarizadeh, Natasha      96 Team British            12.77m  
      12.77m  12.18m  11.74m  12.13m  11.30m  11.98m
  8 Colborne, Sarah           96 Team Nova Sc            12.21m  
      12.21m  12.20m  11.40m  12.00m  12.06m  11.92m
  9 Buck, Samantha            96 Team Ontario            11.10m  
      FOUL  10.65m  11.10m         
 10 Fedak, Reagan             97 Team Saskatc            10.68m  
      10.37m  10.65m  10.68m         
 11 Gilman, Constance         97 Team Prince             10.57m  
      9.40m  10.22m  10.57m         
 12 Yee, Madelaine            97 Team Alberta            10.12m  
      10.12m  FOUL  FOUL         
 
Women Discus Throw 1 kg U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Moriconi, Olivia          96 Team British            44.25m  
      42.11m  40.00m  44.25m  40.36m  42.35m  40.51m
  2 Stutely, Tayler           96 Team Nova Sc            41.15m  
      38.70m  FOUL  41.15m  38.67m  40.35m  FOUL
  3 Dosanjh, Prabhjit         96 Unattached B            39.97m  
      FOUL  35.96m  34.97m  35.00m  37.99m  39.97m
  4 Colborne, Sarah           96 Team Nova Sc            38.78m  
      38.59m  FOUL  38.78m  32.10m      
  5 Marfo, Obeng              96 York Univers            38.55m  
      31.58m  38.55m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  6 Salamon, Haylea           96 Team Saskatc            37.83m  
      35.15m  37.83m  34.87m  35.36m  35.58m  3.43m
  7 Buck, Samantha            96 Team Ontario            37.67m  
      FOUL  35.23m  37.67m  FOUL  FOUL  33.82m
  8 Svensson, Siri            96 Team Alberta            34.95m  
      24.77m  34.35m  34.74m  FOUL  FOUL  34.95m
  9 Grewal, Manpreet          96 Valley Royal            34.61m  
      32.50m  34.61m  FOUL         
 10 Yee, Madelaine            97 Team Alberta            34.16m  
      34.16m  33.16m  31.15m         
 11 Cassell, Cyerra           97 Team Ontario            33.70m  
      33.70m  33.48m  FOUL         
 12 Kaiser, Hannah            96 Pacific Athl            33.16m  
      33.16m  28.56m  FOUL         
 13 Fedak, Reagan             97 Team Saskatc            32.57m  
      32.57m  19.85m  FOUL         
 -- Frederiksen, Mairina      97 Unattached B              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Women Hammer Throw 3 kg U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Akbarizadeh, Natasha      96 Team British            56.21m  
      FOUL  53.08m  53.09m  56.21m  53.80m  FOUL
  2 Neville-Rutherford, Cour  96 Pacific Athl            54.69m  
      51.85m  49.36m  54.69m  FOUL  53.17m  54.22m
  3 Cassell, Cyerra           97 Team Ontario            51.22m  
      50.60m  46.27m  FOUL  51.22m  FOUL  FOUL
  4 Rasche, Teagan            97 Langley Must            50.79m  
      46.55m  FOUL  45.47m  50.79m  47.97m  FOUL
  5 Grewal, Manpreet          96 Valley Royal            49.73m  
      45.58m  48.68m  FOUL  49.73m  47.97m  49.16m
  6 Gmitroski, Krysta         96 Pacific Athl            48.39m  
      48.39m  48.25m  FOUL  47.25m  FOUL  FOUL
  7 Covington, Autumn         97 Team British            47.94m  
      47.85m  46.00m  47.94m  46.17m  FOUL  FOUL
  8 Bohn, Lauren              96 Team Ontario            45.28m  
      42.95m  FOUL  40.58m  45.28m  FOUL  40.44m
  9 Kaiser, Hannah            96 Pacific Athl            42.63m  
      40.08m  42.63m  41.36m         
 10 Beauvais, Madeline        97 Team Manitob            42.04m  
      40.32m  FOUL  42.04m         
 11 Yee, Madelaine            97 Team Alberta            40.11m  
      FOUL  FOUL  40.11m         
 12 Millman, Sarah            96 Team Nova Sc            39.85m  
      39.63m  39.85m  FOUL         
 13 Colborne, Sarah           96 Team Nova Sc            39.70m  
      39.70m  FOUL  FOUL         
 14 Parson, Jessica           97 Team Saskatc            33.65m  
      FOUL  32.09m  33.65m         
 -- Svensson, Siri            96 Team Alberta              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Women Javelin Throw 500 g U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wolczyk, Brittni          97 Team British            48.71m  
      46.79m  FOUL  47.87m  FOUL  40.45m  48.71m
  2 Dell, Bailey              96 Sarnia Athle            45.00m  
      43.52m  43.90m  44.20m  45.00m  FOUL  44.12m
  3 Bujold, Cathia-Marie      97 Team Quebec             42.48m  
      35.53m  29.42m  38.98m  35.33m  39.96m  42.48m
  4 Munro, Madison            96 Team Nova Sc            41.23m  
      41.23m  FOUL  41.20m  40.43m  40.01m  40.81m
  5 Rasche, Teagan            97 Langley Must            41.02m  
      39.15m  41.02m  FOUL  40.96m  40.05m  39.69m
  6 Radmacher, Rianne         97 Corridor Tra            40.89m  
      FOUL  29.32m  40.89m  FOUL  39.85m  FOUL
  7 Greig, Paige              97 Team Alberta            39.99m  
      35.55m  35.19m  39.99m  33.90m  35.12m  33.48m
  8 Fiset, Janick             96 Team Quebec             37.79m  
      35.99m  FOUL  37.79m  33.99m  32.36m  FOUL
  9 Salamon, Haylea           96 Team Saskatc            36.78m  
      32.91m  33.47m  36.78m         
 10 Buck, Samantha            96 Team Ontario            35.80m  
      35.80m  FOUL  33.21m         
 11 Gerlitz, Dana             97 Team Alberta            33.84m  
      33.84m  FOUL  FOUL         
 12 Fridman, Lauren           96 Caltaf Athle            33.01m  
      28.16m  31.57m  33.01m           
 13 Parson, Jessica           97 Team Saskatc            31.39m  
      30.90m  FOUL  31.39m         
 -- Dass, Nikeisha            96 Alberni Vall              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Heptathlon: #4 Women 200 Meter Dash U18 Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Wear, Robyn               96 Team Manitob             25.50  -0.4    841
  2 Watts-Watling, Keely      96 Okanagan Ath             26.45  -0.4    758
  3 Buckingham, Robyn         97 Team British             27.15  -0.4    699
  4 Weaver, Katherine         97 Team British             27.30  -0.4    687
  5 Beaton, Hannah            96 Langley Must             27.50  -0.4    671
  6 Deveau, Bridget           96 Team Nova Sc             27.60  -0.4    663
  7 McKay, Emily              97 Laurel Creek             28.28  -0.4    609
  8 Mitton, Sarah             96 Team Nova Sc             28.48  -0.4    594
 
Heptathlon: #7 Women 800 Meter Run U18 Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Weaver, Katherine         97 Team British           2:18.68     842
  2 Beaton, Hannah            96 Langley Must           2:21.46     804
  3 Deveau, Bridget           96 Team Nova Sc           2:21.89     798
  4 Buckingham, Robyn         97 Team British           2:23.57     776
  5 Watts-Watling, Keely      96 Okanagan Ath           2:24.97     757
  6 McKay, Emily              97 Laurel Creek           2:39.68     577
  7 Mitton, Sarah             96 Team Nova Sc           2:46.33     502
 -- Wear, Robyn               96 Team Manitob               DNF  
 
Heptathlon: #1 Women 100 Meter Hurdles 0.762m U18 Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Wear, Robyn               96 Team Manitob             15.12  -2.0    826
  2 Watts-Watling, Keely      96 Okanagan Ath             15.76  -2.0    744
  3 Weaver, Katherine         97 Team British             15.93  -2.0    723
  4 Buckingham, Robyn         97 Team British             16.01  -2.0    713
  5 Deveau, Bridget           96 Team Nova Sc             16.04  -2.0    709
  6 Beaton, Hannah            96 Langley Must             16.57  -2.0    646
  7 McKay, Emily              97 Laurel Creek             16.65  -2.0    637
  8 Mitton, Sarah             96 Team Nova Sc             16.71  -2.0    630
 
Heptathlon: #2 Women High Jump U18 Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Buckingham, Robyn         97 Team British             1.62m     759
     1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 1.65 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  2 Wear, Robyn               96 Team Manitob             1.56m     689
     1.47 1.50 1.53 1.56 1.59 
        O   XO  XXO   XO  XXX 
  3 McKay, Emily              97 Laurel Creek             1.53m     655
     1.32 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.56 
      XXO    O    O    O    O   XO   XO  XXX 
  3 Watts-Watling, Keely      96 Okanagan Ath             1.53m     655
     1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.56 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  3 Deveau, Bridget           96 Team Nova Sc             1.53m     655
     1.47 1.50 1.53 1.56 
        O    O  XXO  XXX 
  6 Weaver, Katherine         97 Team British             1.50m     621
     1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 
       XO    O   XO    O  XXX 
  7 Beaton, Hannah            96 Langley Must             1.47m     588
     1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 
        O    O    O    O    O  XXX 
  8 Mitton, Sarah             96 Team Nova Sc             1.38m     491
     1.29 1.32 1.35 1.38 1.41 
        O    O    O    O  XXX 
 
Heptathlon: #5 Women Long Jump U18 Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Wear, Robyn               96 Team Manitob             5.34m   1.7    654
     5.34m(1.7) 5.32m(0.6) 5.29m(1.5)            
  2 Watts-Watling, Keely      96 Okanagan Ath             5.24m   2.0    626
     5.24m(2.0) 5.24m(1.2) 5.21m(2.0)            
  3 Deveau, Bridget           96 Team Nova Sc             5.07m   2.4    578
     4.63m(1.5) 5.07m(2.4) 4.79m(0.2)            
  4 Weaver, Katherine         97 Team British             5.04m   2.2    570
     5.04m(2.2) FOUL      FOUL                 
  5 Buckingham, Robyn         97 Team British             4.94m   2.2    543
     4.94m(2.2) 4.92m(1.9) 4.93m(0.6)            
  6 Mitton, Sarah             96 Team Nova Sc             4.65m   1.6    466
     3.96m(1.8) 4.65m(1.6) FOUL(0.9)            
  7 McKay, Emily              97 Laurel Creek             4.55m   1.0    441
     4.55m(1.0) FOUL(1.2) 4.15m(0.8)            
  8 Beaton, Hannah            96 Langley Must             4.52m   1.4    433
     4.47m(1.2) 4.52m(1.4) 4.30m(1.3)            

 
Heptathlon: #3 Women Shot Put 3.0kg U18 Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mitton, Sarah             96 Team Nova Sc            13.02m     729
      13.02m  12.44m  12.63m            
  2 Beaton, Hannah            96 Langley Must            11.72m     643
      11.56m  11.14m  11.72m            
  3 Watts-Watling, Keely      96 Okanagan Ath            11.60m     635
      11.37m  11.60m  FOUL            
  4 Buckingham, Robyn         97 Team British            11.09m     601
      10.61m  11.09m  10.99m            
  4 Weaver, Katherine         97 Team British            11.09m     601
      10.55m  11.05m  11.09m            
  6 Wear, Robyn               96 Team Manitob            10.66m     573
      10.07m  10.31m  10.66m            
  7 Deveau, Bridget           96 Team Nova Sc            10.41m     556
      10.41m  10.23m  10.19m            
  8 McKay, Emily              97 Laurel Creek             9.04m     467
      7.85m  8.78m  9.04m            
 
Heptathlon: #6 Women Javelin Throw 500g U18 Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beaton, Hannah            96 Langley Must            40.06m     668
      30.27m  FOUL  40.06m            
  2 Buckingham, Robyn         97 Team British            38.13m     631
      38.13m  FOUL  FOUL            
  3 Watts-Watling, Keely      96 Okanagan Ath            37.06m     611
      25.57m  37.06m  32.78m            
  4 Deveau, Bridget           96 Team Nova Sc            36.25m     596
      36.25m  33.67m  FOUL            
  5 Weaver, Katherine         97 Team British            29.62m     469
      27.19m  27.95m  29.62m            
  6 Wear, Robyn               96 Team Manitob            23.06m     346
      20.28m  23.06m  FOUL            
  7 Mitton, Sarah             96 Team Nova Sc            22.29m     332
      FOUL  22.29m  FOUL            
  8 McKay, Emily              97 Laurel Creek            17.87m     249
      17.87m  16.26m  13.51m            
 
Women Heptathlon U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Watts-Watling, Keely      96 Okanagan Ath              4786  
  2 Buckingham, Robyn         97 Team British              4722  
  3 Deveau, Bridget           96 Team Nova Sc              4555  
  4 Weaver, Katherine         97 Team British              4513  
  5 Beaton, Hannah            96 Langley Must              4453  
  6 Wear, Robyn               96 Team Manitob              3929  
  7 Mitton, Sarah             96 Team Nova Sc              3744  
  8 McKay, Emily              97 Laurel Creek              3635  
 
Women 3000 Meter Race Walk U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Choi, Chelsea             96 Strathcona L                DQ   rule 260.89
 
Women 4x100 Meter Relay club U18BRANCH
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Team Manitoba - Nwontario  'D'                        47.45  
     1) Turner, Tegan 96                2) Duma, Tyra 97                  
     3) Dela Merced, Geselle 97         4) Wear, Robyn 96                 
  2 Team Ontario  'D'                                     47.67  
     1) McLean, Micaela 96              2) McDonald, Natassha 97          
     3) Sharpe, Sommer 96               4) Stephens, Maya 96              
  3 Team British Columbia - Y  'B'                        48.55  
     1) Voloshin, Diana 97              2) Cho, Stephanie 97              
     3) Weaver, Katherine 97            4) Smiley, Taryn 97               
  4 Team Quebec  'C'                                      48.69  
     1) Long, Audrey 97                 2) Jean, Noocile 96               
     3) Bouchard-Nguyen, Jade 96        4) Malo, Megan 96                 
  5 Team Saskatchewan  'D'                                50.76  
     1) Miller, Rachel 97               2) Rosin, Rachel 96               
     3) Tosh, Hannah 97                 4) Hamel, Brenna 97               
 -- Team Alberta - Nwt  'D'                                 DNF  
     1) Brown, Natasha 96               2) Evans, Madison 96              
     3) Hitchings, Hailey 97            4) Leggatt, Hannah 96             
 
Women 4x400 Meter Relay club U18BRANCH
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Team Ontario  'B'                                   3:51.64  
     1) McDonald, Natassha 97           2) Graves, Brittany 96            
     3) Bracci, Briaana 97              4) Sharpe, Sommer 96              
  2 Team Quebec  'A'                                    3:53.20  
     1) Malo, Megan 96                  2) Bouchard-Nguyen, Jade 96       
     3) Jackson, Audrey 98              4) Long, Audrey 97                
  3 Team British Columbia - Y  'B'                      4:03.12  
     1) Smiley, Taryn 97                2) Weaver, Katherine 97           
     3) Deschiffart, Marita 96          4) Buckingham, Robyn 97           
  4 Team Manitoba - Nwontario  'B'                      4:05.66  
     1) Anderson, Quinn 97              2) Dela Merced, Geselle 97        
     3) Guerra, Belinda 97              4) Parrott, Claudia 97            
  5 Team New Brunswick  'B'                             4:11.12   rule 163.2
     1) Leblanc, Victoria 97            2) Martin, Maika 97               
     3) Schwarz, Luisa 97               4) Macaulay, Leah 96              
  6 Team Nova Scotia - Nunavu  'B'                      4:15.03  
     1) Bethune, Brianna 96             2) Simmons, Phoebe 96             
     3) Edmonds, Emma 97                4) Deveau, Bridget 96             
  7 Team Newfoundland  'A'                              4:25.26  
     1) Boland, Jennifer 98             2) Ryan, Megan 96                 
     3) Chaisson, Emily 96              4) Turner, Jennifer 97            
 -- Team Alberta - Nwt  'B'                                  DQ  
     1) Clarke, Kendra 96               2) Evans, Madison 96              
     3) Fourlas, Athena 97              4) Leggatt, Hannah 96             
 
Boys 100 Meter Dash U16
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Hubbard, Chuba            99 Team Alberta             11.13Q  1.4  3 
  2 Reason, Kurdell           98 Team Ontario             11.30Q -1.7  1 
  3 Victor, Aiden             98 Team Ontario             11.37Q  NWI  2 
  4 Kollie, Dorbor            98 C.A.N.I.                 11.32Q  1.4  3 
  5 Richter, Felix            98 Team British             11.51Q -1.7  1 
  6 Nyemeck, Ivan             98 Team Quebec              11.56Q  NWI  2 
  7 Faunt, Colesen            98 Team Alberta             11.46q  1.4  3 
  8 Rivière, Jonathan         98 Team Quebec              11.68q  1.4  3 
  9 Savage, Alexander         98 Unattached B             11.73q -1.7  1 
 10 Campbell, Jack            98 Team Nova Sc             11.74q -1.7  1 
 11 Beaudin, Philippe         98 Team New Bru             11.74q  1.4  3 
 12 Weegar, Thompson          98 Team British             11.74q  1.4  3 
 13 Aono, Michael             98 Ocean Athlet             11.80q -1.7  1 
 14 Adiem, David              98 Team Nova Sc             11.81q -1.7  1 
 15 Evans, Jae                98 Team Saskatc             11.84q  NWI  2 
 16 Nichols, Jordan           98 Brantford T.             11.88q  1.4  3 
 17 Walsh, Reece              98 Okanagan Ath             11.95   NWI  2 
 18 Deshpande, Harshal        98 Team Newfoun             12.03  -1.7  1 
 19 Hochman, Justin           98 Team Manitob             12.05   NWI  2 
 20 Kennedy, Jack             99 Team Manitob             12.10   NWI  2 
 21 Deshpande, Deepal         01 Team Newfoun             12.27   1.4  3 
 22 Hood, Elijah              99 Team Prince              12.33   NWI  2 
 23 Chippett, Bryn            98 West Vancouv             12.35  -1.7  1 
 24 Edwards, Zach             99 Team Saskatc             12.86   NWI  2 
 
Boys 100 Meter Dash U16
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Hubbard, Chuba            99 Team Alberta             11.12   NWI  2 
  2 Reason, Kurdell           98 Team Ontario             11.33   NWI  2 
  3 Victor, Aiden             98 Team Ontario             11.38   NWI  2 
  4 Kollie, Dorbor            98 C.A.N.I.                 11.43   NWI  2 
  5 Faunt, Colesen            98 Team Alberta             11.47   NWI  2 
  6 Nyemeck, Ivan             98 Team Quebec              11.48   NWI  2 
  7 Richter, Felix            98 Team British             11.70   NWI  2 
  8 Rivière, Jonathan         98 Team Quebec              12.17   NWI  2 
  9 Weegar, Thompson          98 Team British             11.82  -2.9  1 
 10 Adiem, David              98 Team Nova Sc             11.92  -2.9  1 
 11 Beaudin, Philippe         98 Team New Bru             11.95  -2.9  1 
 12 Aono, Michael             98 Ocean Athlet             11.97  -2.9  1 
 13 Campbell, Jack            98 Team Nova Sc             12.01  -2.9  1 
 14 Nichols, Jordan           98 Brantford T.             12.20  -2.9  1 
 
Boys 200 Meter Dash U16
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Reason, Kurdell           98 Team Ontario             22.99Q -0.8  1 
  2 Richter, Felix            98 Team British             23.34Q -1.0  2 
  3 Hubbard, Chuba            99 Team Alberta             23.50Q -1.2  4 
  4 Berkshire, Jack           98 Team New Bru             23.83Q -0.6  3 
  5 Weegar, Thompson          98 Team British             23.53q -0.8  1 
  6 White, Austin             98 Ottawa Lions             23.70q -0.8  1 
  7 Faunt, Colesen            98 Team Alberta             23.71q -1.0  2 
  8 Gagnon, William           99 Team Quebec              23.96q -0.6  3 
  9 Nichols, Jordan           98 Brantford T.             24.01q -1.2  4 
 10 Aono, Michael             98 Ocean Athlet             24.07q -1.0  2 
 11 Hochman, Justin           98 Team Manitob             24.07q -0.6  3 
 12 Walsh, Reece              98 Okanagan Ath             24.08q -0.8  1 
 13 Campbell, Jack            98 Team Nova Sc             24.11q -1.2  4 
 14 Beaudin, Philippe         98 Team New Bru             24.24q -1.0  2 
 15 Hafiz-Zadeh, Adnan        98 Brantford T.             24.29q -0.6  3 
 16 Schan, Steven             98 Oceanside TR             24.44q -1.2  4 
 17 Rivière, Jonathan         98 Team Quebec              24.63  -0.8  1 
 18 Sanchez Mejorada, Javier  98 Vancouver OL             24.68  -0.6  3 
 19 King, Nathan              99 Langley Must             24.76  -1.0  2 
 20 Deshpande, Deepal         01 Team Newfoun             25.10  -0.8  1 
 21 Deshpande, Harshal        98 Team Newfoun             25.85  -1.2  4 
 22 Tanton, Matthew           98 Team Prince              26.40  -0.8  1 
 
Boys 200 Meter Dash U16
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Reason, Kurdell           98 Team Ontario             22.76  -0.4  2 
  2 Hubbard, Chuba            99 Team Alberta             23.01  -0.4  2 
  3 Faunt, Colesen            98 Team Alberta             23.15  -0.4  2 
  4 Richter, Felix            98 Team British             23.26  -0.4  2 
  5 White, Austin             98 Ottawa Lions             23.47  -0.4  2 
  6 Weegar, Thompson          98 Team British             23.58  -0.4  2 
  7 Berkshire, Jack           98 Team New Bru             23.86  -0.4  2 
  8 Gagnon, William           99 Team Quebec              24.16  -0.4  2 
  9 Walsh, Reece              98 Okanagan Ath             23.65   0.7  1 
 10 Hochman, Justin           98 Team Manitob             23.96   0.7  1 
 11 Beaudin, Philippe         98 Team New Bru             23.97   0.7  1 
 12 Aono, Michael             98 Ocean Athlet             23.98   0.7  1 
 13 Nichols, Jordan           98 Brantford T.             24.02   0.7  1 
 14 Hafiz-Zadeh, Adnan        98 Brantford T.             24.13   0.7  1 
 15 Campbell, Jack            98 Team Nova Sc             24.18   0.7  1 
 16 Schan, Steven             98 Oceanside TR             24.41   0.7  1 
 
Boys 300 Meter Dash U16
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gagnon, William           99 Team Quebec              36.64   3 
  2 Ellenwood, Dean           98 Team British             36.67   3 
  3 Faunt, Colesen            98 Team Alberta             36.72   3 
  4 Kollie, Dorbor            98 C.A.N.I.                 36.83   3 
  5 Pauli, Cody               98 Team Ontario             37.02   3 
  6 Berkshire, Jack           98 Team New Bru             37.11   2 
  7 Guitard, Samuel           98 Team New Bru             37.32   2 
  8 White, Austin             98 Ottawa Lions             37.39   3 
  9 Allen-Barnum, Shemar      98 Team Ontario             37.70   3 
 10 Sanchez Mejorada, Javier  98 Vancouver OL             37.75   2 
 11 Kennedy, Jack             99 Team Manitob             37.78   1 
 12 Nichols, Jordan           98 Brantford T.             37.84   2 
 13 Fisher, Graeme            98 Windsor Legi             38.07   2 
 14 Litherland, Quinn         99 Vancouver TH             38.35   1 
 15 Higgins, Carter           98 Nanaimo & DI             38.36   2 
 16 Hafiz-Zadeh, Adnan        98 Brantford T.             38.41   1 
 17 Rivière, Jonathan         98 Team Quebec              38.44   2 
 18 Mitchell, Rylee           98 Alberni Vall             38.48   1 
 19 Schan, Steven             98 Oceanside TR             38.56   2 
 20 Dachyshyn, Barrett        98 Team Nova Sc             38.60   1 
 21 Walsh, Reece              98 Okanagan Ath             38.83   3 
 22 Mierzejewski, Filip       98 Edmonton Thu             39.25   1 
 23 Chin, Conrad              98 Uvic Track C             39.71   1 
 
Boys 800 Meter Run U16
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ellenwood, Dean           98 Team British           1:56.12   4 
  2 Wossen, Ezana             98 Centro Scuol           1:57.29   4 
  3 El Andaloussi, Najib      98 Team Quebec            1:57.89   4 
  4 Fisher, Graeme            98 Windsor Legi           1:58.05   4 
  5 Smeeton, Ryan             98 Team Alberta           2:01.41   3 
  6 Lutz, Eric                98 U OF C Athle           2:01.59   4 
  7 Grimshaw-Surette, Hudson  98 Team Nova Sc           2:01.62   4 
  8 Pop, Luca                 98 Calgary Olym           2:02.36   3 
  9 *mackic, Belmin           98 Stride Ahead           2:03.13   3 
 10 Mitchell, Rylee           98 Alberni Vall           2:03.21   3 
 11 Heyink, Mitchell          98 Saugeen Trac           2:04.05   3 
 12 Higgins, Carter           98 Nanaimo & DI           2:05.65   4 
 13 Dachyshyn, Barrett        98 Team Nova Sc           2:05.87   3 
 14 Hughes-Geekie, Davis      98 Okanagan Ath           2:06.12   3 
 15 Ready, Owen               98 Team Manitob           2:06.24   2 
 16 Toogood, Rhys             98 Newmarket HU           2:06.45   3 
 17 Patterson, Derek          98 Team Manitob           2:06.75   1 
 18 Guitard, Samuel           98 Team New Bru           2:07.62   2 
 19 Setter, Dustin            98 Leduc Track            2:07.77   2 
 20 Turner, Bryce             98 Kamloops Tra           2:08.78   2 
 21 Ushko, Derrick            99 Edmonton Har           2:08.80   2 
 22 Mierzejewski, Filip       98 Edmonton Thu           2:10.46   2 
 23 Stoop, Eric               98 Aktiv Racing           2:12.35   2 
 24 McIlroy, Patrick          98 Team Newfoun           2:14.25   1 
 25 Loewen, Nathan            99 Kajaks Track           2:16.19   1 
 -- Hayfron, Edward           98 Team Ontario               DNF   4 
 
Boys 1200 Meter Run U16
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hayfron, Edward           98 Team Ontario           3:10.21   2 
  2 Hoff, Brendon             98 Team British           3:10.56   2 
  3 Smeeton, Ryan             98 Team Alberta           3:10.82   2 
  4 Tell, Riley               98 Durham Drago           3:13.51   2 
  5 El Andaloussi, Najib      98 Team Quebec            3:15.40   2 
  6 Plamondon, Mathieu        99 Timmins Porc           3:15.71   2 
  7 Grimshaw-Surette, Hudson  98 Team Nova Sc           3:15.85   2 
  8 Lutz, Eric                98 U OF C Athle           3:16.51   2 
  9 Freeland, Sandy           98 Disassociate           3:17.28   2 
 10 Heyink, Mitchell          98 Saugeen Trac           3:20.90   1 
 11 Pop, Luca                 98 Calgary Olym           3:21.23   1 
 12 *mackic, Belmin           98 Stride Ahead           3:22.80   1 
 13 Ready, Owen               98 Team Manitob           3:24.37   1 
 14 Graves, Brady             98 Team New Bru           3:24.51   1 
 15 Bailey, Josh              98 Nanaimo & DI           3:25.31   2 
 16 Ushko, Derrick            99 Edmonton Har           3:25.84   1 
 17 Hughes-Geekie, Davis      98 Okanagan Ath           3:27.97   1 
 18 Amos, Alexander           98 Team New Bru           3:29.87   1 
 19 Kissu, Kachuva            99 Team Manitob           3:32.32   1 
 20 Harris, Luke              99 Norwesters T           3:38.34   1 
 
Boys 2000 Meter Run U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoff, Brendon             98 Team British           5:44.50  
  2 Tell, Riley               98 Durham Drago           5:45.22  
  3 Smeeton, Ryan             98 Team Alberta           5:46.35  
  4 Lutz, Eric                98 U OF C Athle           5:47.38  
  5 Plamondon, Mathieu        99 Timmins Porc           5:49.63  
  6 Gallagher, Thomas         98 Newmarket HU           5:50.12  
  7 Bergman, Sean             98 Okanagan Ath           5:54.96  
  8 Milic, Michael            98 Ocean Athlet           5:55.49  
  9 Montesano, Alex           98 Newmarket HU           5:56.33  
 10 Bailey, Josh              98 Nanaimo & DI           5:58.15  
 11 Graves, Brady             98 Team New Bru           5:59.06  
 12 Turner, Bryce             98 Kamloops Tra           6:11.59  
 13 McIlroy, Patrick          98 Team Newfoun           6:18.03  
 14 McGovern, Dakota          98 Norwesters T           6:19.34  
 15 Kohut, Joey               98 Vernon Amate           6:20.43  
 -- Leblanc, Andrew           98 Team New Bru               DNF  
 
Boys 100 Meter Hurdles 0.84m U16
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Daniels, Joey             98 Team Ontario             13.87Q -0.5  1 
  2 Richter, Felix            98 Team British             14.39Q -0.9  2 
  3 Meunier-Boutartour, Isma  99 Team Quebec              14.63Q -0.5  1 
  4 Medal, Zachary            98 Team Manitob             14.89Q -0.9  2 
  5 Shokoohi, Mehrdad         99 Team Alberta             14.97Q -0.5  1 
  6 Albers, James             98 Calgary Warr             15.07Q -0.9  2 
  7 Gaiesky, Ryan             98 Prince Georg             15.31q -0.9  2 
  8 Lem, Chris                98 Edmonton Thu             15.39q -0.5  1 
  9 Lafontaine, Shane         99 Team Saskatc             15.45q -0.9  2 
 10 Leblanc, Sebastien        98 Team New Bru             15.81q -0.5  1 
 11 Yeadon, Jared             98 Team Saskatc             16.45q -0.5  1 
 12 Sabbagh, Alain            98 West Island              16.60q -0.9  2 
 13 Matsuoka, Harrison        98 Caltaf Athle             17.07q -0.9  2 
 
Boys 100 Meter Hurdles 0.84m U16
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Daniels, Joey             98 Team Ontario             13.74   0.3  2 
  2 Richter, Felix            98 Team British             13.90   0.3  2 
  3 Shokoohi, Mehrdad         99 Team Alberta             14.39   0.3  2 
  4 Albers, James             98 Calgary Warr             14.64   0.3  2 
  5 Medal, Zachary            98 Team Manitob             14.79   0.3  2 
  6 Gaiesky, Ryan             98 Prince Georg             14.98   0.3  2 
  7 Meunier-Boutartour, Isma  99 Team Quebec              15.23   0.3  2 
  8 Leblanc, Sebastien        98 Team New Bru             15.53  -0.5  1 
  9 Matsuoka, Harrison        98 Caltaf Athle             15.78  -0.5  1 
 10 Yeadon, Jared             98 Team Saskatc             16.19  -0.5  1 
 11 Sabbagh, Alain            98 West Island              16.41  -0.5  1 
 
Boys 200 Meter Hurdles 0.762m U16
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Daniels, Joey             98 Team Ontario             26.13Q -2.6  1 
  2 Pauli, Cody               98 Team Ontario             26.22Q -2.4  2 
  3 Schan, Steven             98 Oceanside TR             26.23Q -2.6  1 
  4 Shokoohi, Mehrdad         99 Team Alberta             26.53Q -2.4  2 
  5 Meunier-Boutartour, Isma  99 Team Quebec              27.23Q -2.6  1 
  6 Medal, Zachary            98 Team Manitob             27.39Q -2.4  2 
  7 Sabbagh, Alain            98 West Island              28.57q -2.6  1 
  8 Leblanc, Sebastien        98 Team New Bru             29.04q -2.4  2 
  9 Matsuoka, Harrison        98 Caltaf Athle             29.22q -2.4  2 
 10 Edwards, Zach             99 Team Saskatc             29.56q -2.6  1 
 
Boys 200 Meter Hurdles 0.762m U16
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Daniels, Joey             98 Team Ontario             25.49  -2.1  2 
  2 Pauli, Cody               98 Team Ontario             26.11  -2.1  2 
  3 Schan, Steven             98 Oceanside TR             26.38  -2.1  2 
  4 Medal, Zachary            98 Team Manitob             26.42  -2.1  2 
  5 Shokoohi, Mehrdad         99 Team Alberta             26.78  -2.1  2 
  6 Meunier-Boutartour, Isma  99 Team Quebec              26.89  -2.1  2 
  7 Sabbagh, Alain            98 West Island              28.40  -2.1  2 
  8 Leblanc, Sebastien        98 Team New Bru             28.55  -2.1  2 
  9 Matsuoka, Harrison        98 Caltaf Athle             28.70  -1.8  1 
 10 Edwards, Zach             99 Team Saskatc             29.76  -1.8  1 
 
Boys 1500 Meter Steeplechase 0.762m U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Freeland, Sandy           98 Disassociate           4:22.19  
  2 Bergman, Sean             98 Okanagan Ath           4:24.37  
  3 Chalupiak, Scott          99 Airdrie Aces           4:26.57  
  4 Milic, Michael            98 Ocean Athlet           4:32.38  
  5 Amos, Alexander           98 Team New Bru           4:37.83  
  6 McIlroy, Patrick          98 Team Newfoun           4:39.75  
  7 Turner, Bryce             98 Kamloops Tra           4:44.36  
  8 Rempel, Jared             98 Aktiv Racing           4:46.36  
  9 McGovern, Dakota          98 Norwesters T           4:49.46  
 10 Toppings, Noah            98 Caltaf Athle           4:51.19  
 11 Buckingham, Paul          99 Langley Must           4:59.21  
 
Boys 4x100 Meter Relay club U16
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Vancouver Olympic Club  'A'                           46.24  
     1) Wong, Ben                       2) |jang, Kyle                    
     3) Alepsta, Alexsander             4) Sanchez Mejorada, Javier 98    
 
Boys 1600 Sprint Medley club U16
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Ocean Athletics  'A'                                4:06.54  
     1) Aono, Michael 98                2) niwinski, bryan                
     3) Luccock, Dominic 99             4) Ribeiro, Dawson                
 
Boys High Jump U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schmidt, Kaelan           98 Team Nova Sc             1.86m  
     1.65 1.70 1.75 1.80 1.83 1.86 
        O    O    O    O  XXO  XXO 
  2 Murdaca, Joseph           98 Niagara Regi             1.83m  
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.83 1.86 
        O    O    O   XO  XXO    O  XXX 
  3 Sexsmith, Jared           98 Vernon Amate             1.80m  
     1.60 1.70 1.75 1.80 1.83 
        O    O    O  XXO  XXX 
  4 Williams, Ben             98 Cowichan Val             1.75m  
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  4 Proulx, James             98 Team Ontario             1.75m  
     1.65 1.70 1.75 1.80 
        O    O    O  XXX 
  6 Kenny, James              98 Team Manitob             1.70m  
     1.45 1.60 1.65 1.70 1.75 
       XX    O    O    O  XXX 
  6 Evans, Isaac              98 Coquitlam CH             1.70m  
     1.65 1.70 1.75 
        O    O  XXX 
  6 Della Siega, Joel         98 Team British             1.70m  
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        O    O    O    O  XXX 
  6 Evans, Jae                98 Team Saskatc             1.70m  
     1.60 1.65 1.70 1.75 
       XO    O    O  XXX 
 10 Hanna, Frederic           99 Team Quebec              1.65m  
     1.55 1.60 1.65 1.70 
        O    O    O  XXX 
 11 Steeves, Clint            98 Team New Bru             1.60m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    O   XO  XXX 
 11 Maclean, Nicholas         98 Team New Bru             1.60m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    O    O  XXX 
 11 Murphy, Aidan             98 Team Manitob             1.60m  
     1.55 1.60 1.65 
      XXO   XO  XXX 
 -- Gaiesky, Ryan             98 Prince Georg                NH  
     1.55 
      XXX 
 -- Hubbard, Chuba            99 Team Alberta                NH  
     1.45 
      XXX 
 -- Napope, Calvin            00 Team Saskatc                NH  
     1.65 
      XXX 
 -- Francillon, Ismail        99 Team Quebec                 NH  
     1.60 1.65 1.70 
        P    P  XXX 
 -- Peters, Jordan            98 Team Alberta                NH  
     1.65 
      XXX 
 
Boys Pole Vault U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clare, Jason              98 Team British             3.50m  
     3.20 3.30 3.40 3.50 3.60 
        O    P    P   XO  XXX 
  2 Dumbrille, Thomas         98 Team Ontario             3.10m  
     2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
 -- Kenny, James              98 Team Manitob                NH  
     3.10 
      XXX 
 
Boys Long Jump U16
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Savage, Alexander         98 Unattached B             6.66m  -0.4 
     6.66m(-0.4) 6.25m(0.4)    6.18m(-1.4) 6.21m(+0.0) 6.31m(+0.0)
  2 Nyemeck, Ivan             98 Team Quebec              6.57m  -1.3 
     6.36m(+0.0) 6.57m(-1.3) 5.77m(+0.0) 6.06m(0.7) 5.65m(-0.9) 6.44m(-1.7)
  3 Walser, Thomas            98 Team Manitob             5.99m  -0.1 
     5.77m(-0.2) 5.99m(-0.1) FOUL(+0.0) 5.89m(-0.4) 5.79m(-0.3) 5.97m(-0.7)
  4 Schmidt, Kaelan           98 Team Nova Sc             5.99m  +0.0 
     5.99m(+0.0) 5.72m(+0.0) 5.78m(+0.0) 5.85m(0.1) 5.80m(+0.0) 5.84m(-1.2)
  5 Taylor, Ryan              98 Team Ontario             5.95m   0.6 
     1.30m(+0.0) 5.89m(-1.0) 5.71m(+0.0) 5.75m(-1.8) FOUL(+0.0) 5.95m(0.6)
  6 Murdaca, Joseph           98 Niagara Regi             5.94m  -1.4 
     5.75m(+0.0) 5.46m(1.1) 5.94m(-1.4) 5.78m(-1.0) 5.84m(+0.0) 5.90m(-1.2)
  7 Williams, Ben             98 Cowichan Val             5.69m  -2.4 
     5.58m(-0.3) 5.56m(-0.9) 5.69m(-2.4) 5.51m(-1.9) 5.33m(-1.0) 5.46m(1.2)
  8 Steeves, Clint            98 Team New Bru             5.69m  -1.9 
     FOUL(+0.0) 5.54m(-0.3) 5.53m(-0.2) 5.69m(-1.9) 4.89m(+0.0) 5.25m(1.0)
  9 Hanna, Frederic           99 Team Quebec              5.48m  -0.4 
     5.48m(-0.4) 5.37m(-1.0) 5.34m(-0.6)         
 10 Charron, Olivier          98 Team New Bru             5.28m  +0.0 
     5.19m(+0.0) 5.28m(+0.0)            
 
Boys Triple Jump U16
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nyemeck, Ivan             98 Team Quebec             13.60m   1.9 
     12.94m(2.0)    12.69m(NWI) 12.94m(0.3) 13.60m(1.9) 13.59m(1.5)
  2 Schmidt, Kaelan           98 Team Nova Sc            12.94m   0.4 
     12.47m(2.0) 11.78m(1.6) 12.44m(2.4) 12.47m(2.0) FOUL(1.6) 12.94m(0.4)
  3 Hanna, Frederic           99 Team Quebec             12.86m   3.0 
     12.26m(2.0) 12.40m(2.0) 12.51m(1.4) 12.53m(0.6) 12.85m(2.8) 12.86m(3.0)
  4 Williams, Ben             98 Cowichan Val            12.84m   0.7 
     12.56m(1.5) 12.02m(2.0) 12.15m(1.0) 12.44m(1.3) 12.84m(0.7) 12.40m(3.4)
  5 Walser, Thomas            98 Team Manitob            12.60m   1.2 
     FOUL(1.8) 12.22m(1.7) 12.10m(1.8) 12.55m(1.3) FOUL(1.0) 12.60m(1.2)
  6 Allingham, Austin         98 Brockville L            12.40m   1.5 
     11.73m(1.1) 12.05m(2.5) 12.40m(1.2) FOUL(2.2) 12.40m(1.5) FOUL(0.4)
  7 Taylor, Ryan              98 Team Ontario            12.36m   0.8 
     12.23m(1.5) 12.16m(1.3) FOUL(0.7) 12.32m(1.4) 12.36m(0.8) 12.32m(1.1)
  8 Steeves, Clint            98 Team New Bru            12.10m   1.5 
     11.55m(1.9) 11.45m(2.1) 12.10m(1.5) 11.34m(0.4) 11.71m(1.0) 12.07m(1.9)
  9 Murphy, Aidan             98 Team Manitob            11.93m   2.4 
     9.48m(1.8) 11.93m(2.4) 9.55m(1.8)         
 10 Van Every, Tanner         98 Ottawa Lions            11.69m   1.7 
     11.69m(1.7) 11.30m(1.8) 11.59m(0.7)         
 11 Nichols, Jordan           98 Brantford T.            11.64m   1.2 
     11.64m(1.2) 11.49m(1.5) 11.42m(2.1)         
 12 Roman, Braydon            99 Norwesters T            11.14m  +0.0 
     11.14m(+0.0) FOUL(1.1) 9.27m(1.5)         
 13 Lafontaine, Shane         99 Team Saskatc            11.00m   1.7 
     11.00m(1.7) 10.27m(1.9) 10.64m(2.5)         
 
Boys Shot Put 4 kg U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Maxwell, Joseph           98 Team Ontario            19.66m  
      19.66m  18.93m  19.03m  FOUL  19.31m  FOUL
  2 McAra, Alexander          98 Unattached              15.39m  
      13.27m  14.79m  14.10m  13.43m  13.63m  15.39m
  3 Allingham, Austin         98 Brockville L            14.77m  
      14.76m  14.77m  14.25m  14.08m  14.53m  FOUL
  4 Smith, Fletcher           98 Team Ontario            14.47m  
      FOUL  14.47m  13.68m  12.05m  12.68m  13.60m
  5 Rhéaume-Prévost, Alex     99 Team Quebec             14.31m  
      10.24m  13.55m  14.31m  FOUL  13.30m  FOUL
  6 Peterson, Ty              98 Team Saskatc            14.14m  
      12.72m  13.95m  14.14m  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Deep, Garret              98 Capital City            14.03m  
      12.97m  13.58m  FOUL  13.13m  14.03m  13.52m
  8 Rondquist, Seever         98 Campbell Riv            13.41m  
      13.37m  12.62m  13.41m  12.80m  12.58m  13.32m
  9 Evans, Jae                98 Team Saskatc            13.24m  
         13.24m  12.49m         
 10 Maccarthy, Gregory        98 Team Nova Sc            13.06m  
      12.51m  FOUL  13.06m         
 11 Reston, John              98 University O            12.10m  
      12.10m  FOUL  FOUL         
 
Boys Discus Throw 1 kg U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Maxwell, Joseph           98 Team Ontario            63.22m  
      57.96m  FOUL  FOUL  59.02m  63.22m  58.19m
  2 Szczawinski, Maxwell      98 Unattached B            51.34m  
      49.94m  47.60m  51.34m  FOUL  50.21m  49.19m
  3 Weegar, Thompson          98 Team British            49.99m  
      49.80m  49.99m  46.95m  35.68m  FOUL  48.15m
  4 Maccarthy, Gregory        98 Team Nova Sc            48.80m  
      44.19m  FOUL  48.80m  40.38m  44.79m  45.00m
  5 Tanton, Matthew           98 Team Prince             47.29m  
      47.29m  FOUL  FOUL  FOUL  45.84m  FOUL
  6 Peterson, Ty              98 Team Saskatc            43.35m  
      38.66m  43.35m  38.44m  41.09m  39.35m  FOUL
  7 Smith, Fletcher           98 Team Ontario            41.70m  
      30.79m  FOUL  40.14m  FOUL  FOUL  41.70m
  8 Bell, Joshua              99 Team Nova Sc            41.10m  
      41.10m  39.59m  FOUL  39.17m  FOUL  FOUL
  9 Nedow, Thomas             98 Brockville L            40.09m  
      FOUL  40.09m  FOUL         
 10 Rhéaume-Prévost, Alex     99 Team Quebec             38.46m  
      FOUL  34.11m  38.46m         
 11 Leboe, Keiran             98 Team British            38.37m  
      FOUL  FOUL  38.37m         
 12 Rondquist, Seever         98 Campbell Riv            37.40m  
      FOUL  FOUL  37.40m         
 13 Napope, Calvin            00 Team Saskatc            35.52m  
      FOUL  35.06m  35.52m         
 14 Reston, John              98 University O            34.95m  
      FOUL  34.95m  FOUL         
 15 Léveillé, Maxime          98 Team Quebec             30.87m  
      FOUL  FOUL  30.87m         
 -- Walser, Thomas            98 Team Manitob              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Gondara, Vikramjit        99 Valley Royal                DQ  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Boys Hammer Throw 4 kg U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Maccarthy, Gregory        98 Team Nova Sc            51.48m  
      FOUL  FOUL  51.48m  FOUL  51.10m  49.77m
  2 Gondara, Vikramjit        99 Valley Royal            48.56m  
      46.20m  48.22m  44.58m  47.52m  48.13m  48.56m
  3 Reston, John              98 University O            47.34m  
      47.34m  45.35m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Baker-Smith, Isaac        98 Corridor Tra            41.85m  
      FOUL  FOUL  13.98m  41.85m  FOUL  FOUL
  5 Leboe, Keiran             98 Team British            38.92m  
      38.92m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  6 Meunier-Boutartour, Isma  99 Team Quebec             29.49m  
      29.49m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Boys Javelin Throw 600 g U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Fletcher           98 Team Ontario            58.15m  
      58.15m  FOUL  FOUL  45.64m  FOUL  FOUL
  2 Rondquist, Seever         98 Campbell Riv            51.32m  
      45.68m  FOUL  44.93m  46.65m  47.35m  51.32m
  3 Brinkhof, Jakob           98 St. Albert M            46.70m  
      FOUL  45.52m  44.62m  40.39m  46.70m  41.27m
  4 Allingham, Austin         98 Brockville L            46.67m  
      FOUL  44.18m  40.90m  46.67m  45.32m  FOUL
  5 MacDonald, Reed           98 Team Nova Sc            46.66m  
      FOUL  46.66m  42.37m  44.68m  FOUL  FOUL
  6 Szczawinski, Maxwell      98 Unattached B            45.73m  
      45.73m  43.64m  FOUL  45.55m  FOUL  45.45m
  7 Charron, Olivier          98 Team New Bru            45.25m  
      45.17m  45.25m  40.77m  41.43m  42.75m  FOUL
  8 Mitchell, Rylee           98 Alberni Vall            43.84m  
      41.31m  42.75m  43.74m  41.78m  43.84m  43.46m
  9 Tieide, Ezéchiel          99 Team Quebec             43.05m  
      FOUL  FOUL  43.05m         
 10 Leboe, Keiran             98 Team British            42.70m  
      FOUL  FOUL  42.70m         
 11 Léveillé, Maxime          98 Team Quebec             42.44m  
      41.09m  33.66m  42.44m         
 12 Nedow, Thomas             98 Brockville L            42.37m  
      38.19m  42.37m  FOUL         
 13 Wood, Byron               98 Team Nova Sc            41.83m  
      38.45m  41.83m  40.84m         
 14 Lafontaine, Shane         99 Team Saskatc            38.29m  
      38.29m  37.18m  31.27m         
 15 Reston, John              98 University O            34.88m  
      34.88m  34.87m  30.10m         
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1000 Meter Run U16 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schiedel, Jasper          98 Team British           2:48.10     786
  2 Harrison, Joel            99 Langley Must           2:48.52     781
  3 Mix, Jace                 98 St. Albert M           2:54.74     717
  4 Collin, Lewis             98 St. Albert M           3:00.14     663
  5 Luccock, Dominic          99 Ocean Athlet           3:15.30     522
  6 Dacosta, Tyler            98 Team Ontario           3:18.72     493
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 100 Meter Hurdles 0.84m U16 Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Schiedel, Jasper          98 Team British             14.22  -0.7    807
  2 Dacosta, Tyler            98 Team Ontario             14.85  -0.7    729
  3 Collin, Lewis             98 St. Albert M             15.15  -0.7    694
  4 Harrison, Joel            99 Langley Must             15.20  -0.7    688
  5 Mix, Jace                 98 St. Albert M             15.48  -0.7    655
  6 Luccock, Dominic          99 Ocean Athlet             16.66  -0.7    527
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump U16 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mix, Jace                 98 St. Albert M             1.70m     544
     1.49 1.52 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 
        O    O    O   XO    O    O   XO  XXX 
  2 Schiedel, Jasper          98 Team British             1.67m     520
     1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 
        O    O    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  3 Luccock, Dominic          99 Ocean Athlet             1.61m     472
     1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 
        O    O   XO   XO    O  XXO  XXX 
  3 Harrison, Joel            99 Langley Must             1.61m     472
     1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  5 Dacosta, Tyler            98 Team Ontario             1.55m     426
     1.40 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 
       XO    O  XXO   XO   XO  XXX 
  6 Collin, Lewis             98 St. Albert M             1.46m     360
     1.46 1.49 
        O  XXX 
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump U16 Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Schiedel, Jasper          98 Team British             6.10m   1.5    608
     6.10m(1.5) 5.57m(+0.0) 5.83m(-0.3)            
  2 Harrison, Joel            99 Langley Must             5.74m  +0.0    531
     FOUL(2.0) 5.74m(+0.0) 5.62m(1.0)            
  3 Collin, Lewis             98 St. Albert M             5.51m   0.5    483
     5.51m(0.5) 5.42m(-0.5) 5.24m(0.9)            
  4 Dacosta, Tyler            98 Team Ontario             5.33m   0.4    447
     2.64m(0.9) 5.33m(0.4) 5.25m(-0.7)            
  5 Luccock, Dominic          99 Ocean Athlet             5.28m   0.2    437
     4.67m(0.2) 5.13m(0.5) 5.28m(0.2)            
  6 Mix, Jace                 98 St. Albert M             5.00m   0.5    382
     4.14m(0.5) FOUL(1.4) 5.00m(0.5)            
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put 4.0kg U16 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dacosta, Tyler            98 Team Ontario            10.90m     540
      9.71m  FOUL  10.90m            
  2 Schiedel, Jasper          98 Team British            10.84m     536
      10.84m  FOUL  FOUL            
  3 Mix, Jace                 98 St. Albert M            10.77m     532
      9.99m  9.95m  10.77m            
  4 Harrison, Joel            99 Langley Must            10.74m     530
      10.15m  10.06m  10.74m            
  5 Luccock, Dominic          99 Ocean Athlet            10.22m     499
      10.22m  9.70m  8.55m            
  6 Collin, Lewis             98 St. Albert M             9.17m     436
      9.17m  8.58m  8.84m            
 
Boys Outdoor Pentathlon U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schiedel, Jasper          98 Team British              3257  
  2 Harrison, Joel            99 Langley Must              3002  
  3 Mix, Jace                 98 St. Albert M              2830  
  4 Collin, Lewis             98 St. Albert M              2636  
  5 Dacosta, Tyler            98 Team Ontario              2635  
  6 Luccock, Dominic          99 Ocean Athlet              2457  
 
Boys 1500 Meter Race Walk U16
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Downey, Nathan            98 Unattached B           8:27.47  
  2 Parsakish, Nima           99 Norwesters T           9:41.47  
 
Boys 4x100 Meter Relay Open U16BRANCH
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Team British Columbia - Y  'C'                        44.60  
     1) Weegar, Thompson 98             2) Ellenwood, Dean 98             
     3) Schiedel, Jasper 98             4) Richter, Felix 98              
  2 Team Alberta - Nwt  'A'                               44.86  
     1) Faunt, Colesen 98               2) Shokoohi, Mehrdad 99           
     3) Peters, Jordan 98               4) Hubbard, Chuba 99              
  3 Team Quebec  'B'                                      45.15  
     1) Gagnon, William 99              2) Rivière, Jonathan 98           
     3) Meunier-Boutartour, Ismael 99   4) Nyemeck, Ivan 98               
  4 Team Ontario  'A'                                     45.40  
     1) Reason, Kurdell 98              2) Allen-Barnum, Shemar 98        
     3) Daniels, Joey 98                4) Victor, Aiden 98               
  5 Team New Brunswick  'A'                               45.62  
     1) Beaudin, Philippe 98            2) Berkshire, Jack 98             
     3) Maclean, Nicholas 98            4) Steeves, Clint 98              
  6 Team Nova Scotia - Nunavu  'A'                        45.92  
     1) Adiem, David 98                 2) Dachyshyn, Barrett 98          
     3) Schmidt, Kaelan 98              4) Campbell, Jack 98              
  7 Team Manitoba - Nwontario  'A'                        45.99  
     1) Hochman, Justin 98              2) Kennedy, Jack 99               
     3) Walser, Thomas 98               4) Medal, Zachary 98              
  8 Team Saskatchewan  'A'                                48.65  
     1) Edwards, Zach 99                2) Evans, Jae 98                  
     3) Yeadon, Jared 98                4) Lafontaine, Shane 99           
 
Boys 1600 Sprint Medley Open U16BRANCH
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Team Ontario  'A'                                   3:35.64  
     1) Pauli, Cody 98                  2) Allen-Barnum, Shemar 98        
     3) Reason, Kurdell 98              4) Hayfron, Edward 98             
  2 Team British Columbia - Y  'A'                      3:35.98  
     1) Ellenwood, Dean 98              2) Richter, Felix 98              
     3) Weegar, Thompson 98             4) Hoff, Brendon 98               
  3 Team Alberta - Nwt  'A'                             3:38.21  
     1) Faunt, Colesen 98               2) Hubbard, Chuba 99              
     3) Shokoohi, Mehrdad 99            4) Smeeton, Ryan 98               
  4 Team Quebec  'B'                                    3:38.52  
     1) Gagnon, William 99              2) Nyemeck, Ivan 98               
     3) Rivière, Jonathan 98            4) El Andaloussi, Najib 98        
  5 Team Nova Scotia - Nunavu  'A'                      3:44.43  
     1) Dachyshyn, Barrett 98           2) Adiem, David 98                
     3) Campbell, Jack 98               4) Grimshaw-Surette, Hudson 98    
  6 Team New Brunswick  'A'                             3:51.34  
     1) Guitard, Samuel 98              2) Berkshire, Jack 98             
     3) Beaudin, Philippe 98            4) Graves, Brady 98               
  7 Team Manitoba - Nwontario  'A'                      3:57.09  
     1) Walser, Thomas 98               2) Hochman, Justin 98             
     3) Patterson, Derek 98             4) Medal, Zachary 98              
 
Men 100 Meter Dash U18
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Robinson, Lucanus         96 Team Quebec              10.94Q -3.4  1 
  2 Spike, Norris             96 Take Flight              10.99Q  0.3  4 
  3 Palomino, Nicholas        96 Team Ontario             11.06Q  1.3  2 
  4 Paslawski, Adam           96 Team Saskatc             11.08Q -0.6  3 
  5 Kelly, Jayden             96 South Simcoe             11.09q  0.3  4 
  6 McLean, Matthew           97 Ocean Athlet             11.22q  1.3  2 
  7 Bubelenyi, Daniel         97 Edmonton Roy             11.27q  1.3  2 
  8 Olonisakin, Temitope      97 Team Alberta             11.27q -0.6  3 
  9 Chan, Matthew             97 Vancouver TH             11.29q  0.3  4 
 10 Miller, Jason             96 Team Alberta             11.30q  1.3  2 
 11 Ritchie, Jahlen           96 C.A.N.I.                 11.36q -0.6  3 
 12 Ladipo, Awwal             96 Coastal Trac             11.37q  0.3  4 
 13 McKay, Garrett            97 Lethbridge T             11.43q  1.3  2 
 14 Mohan, David              96 Laurel Creek             11.47q -0.6  3 
 15 Owen, Nathan              96 Coastal Trac             11.51q  1.3  2 
 16 Rankin, Felix             96 Team British             11.53q -3.4  1 
 17 McKee, Jacob              96 Team Manitob             11.56  -0.6  3 
 18 Arenas Michel, James      96 Team Quebec              11.57   0.3  4 
 19 Guan, Eddy                96 Edmonton Roy             11.67  -0.6  3 
 20 Kinney, Adrian            97 Team New Bru             11.86  -3.4  1 
 21 Lucas, James              96 Team Nova Sc             11.89  -3.4  1 
 22 Choboter, Zach            96 Valley Royal             11.92  -3.4  1 
 23 Edwards, Austin           96 Team Saskatc             11.93  -3.4  1 
 24 Harris, Nick              97 Team Newfoun             12.01   1.3  2  WARNING YELLOW CARD
 25 Pittman, Joseph           96 Team Newfoun             12.19  -3.4  1 
 26 Hurdal, Quenton           96 Team Manitob             12.27   0.3  4 
 
Men 100 Meter Dash U18
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Paslawski, Adam           96 Team Saskatc             10.96  -0.4  2 
  2 Spike, Norris             96 Take Flight              10.99  -0.4  2 
  3 Palomino, Nicholas        96 Team Ontario             11.00  -0.4  2 
  4 Olonisakin, Temitope      97 Team Alberta             11.07  -0.4  2 
  5 Kelly, Jayden             96 South Simcoe             11.13  -0.4  2 
  6 McLean, Matthew           97 Ocean Athlet             11.25  -0.4  2 
  7 Rankin, Felix             96 Team British             11.28  -2.5  1 
  8 Bubelenyi, Daniel         97 Edmonton Roy             11.33  -0.4  2 
  9 Ritchie, Jahlen           96 C.A.N.I.                 11.48  -2.5  1 
 10 Chan, Matthew             97 Vancouver TH             11.48  -2.5  1 
 11 Mohan, David              96 Laurel Creek             11.51  -2.5  1 
 12 McKay, Garrett            97 Lethbridge T             11.57  -2.5  1 
 13 Miller, Jason             96 Team Alberta             11.69  -2.5  1 
 14 Owen, Nathan              96 Coastal Trac             11.80  -2.5  1 
 -- Robinson, Lucanus         96 Team Quebec                 DQ  -0.4  2  RULE 162.6
 -- Ladipo, Awwal             96 Coastal Trac                DQ  -2.5  1  FALSE START RULE # 1
 
Men 200 Meter Dash U18
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Robinson, Lucanus         96 Team Quebec              21.75Q -0.3  3 
  2 Nurse, Cameron            96 Etobicoke TR             22.16Q  0.2  1 
  3 Harriott, Tyree           97 Team Alberta             22.39Q +0.0  2 
  4 Paul, Shermar             97 C.A.N.I.                 22.47Q -1.3  5 
  5 Taylor-Lewis, Adeyemi     96 Unattached               22.85Q -0.3  4 
  6 Kelly, Jayden             96 South Simcoe             22.53q -0.3  3 
  7 Paslawski, Adam           96 Team Saskatc             22.68q  0.2  1 
  8 Szuba, Alexander          96 Team Quebec              22.71q -0.3  3 
  9 Hanna, Jake               97 Team British             22.72q -1.3  5 
 10 Spike, Norris             96 Take Flight              22.75q +0.0  2 
 11 Bubelenyi, Daniel         97 Edmonton Roy             22.84q +0.0  2 
 12 Rankin, Felix             96 Team British             22.92q -0.3  3 
 13 Olonisakin, Temitope      97 Team Alberta             22.98q  0.2  1 
 14 Paul, Tyrell              96 Team Ontario             23.03q -0.3  4 
 15 Palomino, Nicholas        96 Team Ontario             23.05q -1.3  5 
 16 Ahlbaum-Ateah, Joshua     96 Stride Ahead             23.07q +0.0  2 
 17 Nice, Kyle                96 University O             23.15  -0.3  4 
 18 McLaughlin, Matthew       96 Team New Bru             23.21  -1.3  5 
 19 Mohan, David              96 Laurel Creek             23.21   0.2  1 
 20 Ritchie, Jahlen           96 C.A.N.I.                 23.28  -1.3  5 
 21 McLean, Matthew           97 Ocean Athlet             23.33  +0.0  2 
 22 Macklin, Aiden            96 Norwesters T             23.34  -0.3  3 
 23 Owen, Nathan              96 Coastal Trac             23.40  +0.0  2 
 24 Degroot, Andrew           96 Nanaimo & DI             23.47  -0.3  4 
 25 Peyachew, Riley           96 Team Manitob             23.59  -0.3  3 
 26 Ladipo, Awwal             96 Coastal Trac             23.84  -0.3  4 
 27 Meades, Liam              96 C.A.N.I.                 23.84  -0.3  4 
 28 Kinney, Adrian            97 Team New Bru             23.95  -0.3  3 
 29 Edwards, Austin           96 Team Saskatc             23.99  -1.3  5 
 30 Lucas, James              96 Team Nova Sc             24.02  -1.3  5 
 31 Pittman, Joseph           96 Team Newfoun             24.35   0.2  1 
 32 Harris, Nick              97 Team Newfoun             25.05   0.2  1 
 
Men 200 Meter Dash U18
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Robinson, Lucanus         96 Team Quebec              21.67   0.2  2 
  2 Nurse, Cameron            96 Etobicoke TR             21.77   0.2  2 
  3 Paul, Shermar             97 C.A.N.I.                 22.02   0.2  2 
  4 Harriott, Tyree           97 Team Alberta             22.29   0.2  2 
  5 Kelly, Jayden             96 South Simcoe             22.45   0.2  2 
  6 Taylor-Lewis, Adeyemi     96 Unattached               22.51   0.2  2 
  7 Szuba, Alexander          96 Team Quebec              22.72   0.2  2 
  8 Paul, Tyrell              96 Team Ontario             22.79  -1.7  1 
  9 Palomino, Nicholas        96 Team Ontario             22.98  -1.7  1 
 10 Bubelenyi, Daniel         97 Edmonton Roy             22.98  -1.7  1 
 11 Rankin, Felix             96 Team British             23.04  -1.7  1 
 12 Spike, Norris             96 Take Flight              23.12  -1.7  1 
 13 Olonisakin, Temitope      97 Team Alberta             23.16  -1.7  1 
 14 Ahlbaum-Ateah, Joshua     96 Stride Ahead             23.51  -1.7  1 
 -- Paslawski, Adam           96 Team Saskatc                DQ   0.2  2  rule # 163.3
 
Men 400 Meter Dash U18
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hanna, Jake               97 Team British             48.74   4 
  2 Edward, Davis             97 London Legio             49.27   4 
  3 Nurse, Cameron            96 Etobicoke TR             49.28   4 
  4 Jones, Logan              96 Team Ontario             49.41   4 
  4 Szuba, Alexander          96 Team Quebec              49.41   4 
  6 Paul, Tyrell              96 Team Ontario             49.59   3 
  7 Leliever, Matthew         97 Etobicoke TR             49.85   3 
  8 Degroot, Andrew           96 Nanaimo & DI             49.86   3 
  9 McLaughlin, Matthew       96 Team New Bru             49.95   4 
 10 Nice, Kyle                96 University O             49.96   4 
 11 Heppenstall, Robert       97 Speed River              49.98   4 
 12 Paul, Shermar             97 C.A.N.I.                 50.09   1 
 13 Macklin, Aiden            96 Norwesters T             50.15   2 
 14 Bedard, Matthew           96 Ottawa Lions             50.18   3 
 15 Taylor, Nicholas          96 Uvic Track C             50.36   1 
 16 Watson, Lucas             96 Team Nova Sc             50.36   3 
 17 Ahlbaum-Ateah, Joshua     96 Stride Ahead             50.61   2 
 18 Stephen, Brent            96 Team Alberta             50.65   3 
 19 Lalonde, Marc-Antoine     96 Team Quebec              50.82   3 
 20 Hudson, Jeff              96 Team Alberta             50.94   3 
 21 Theriault, Devon          97 Team Nova Sc             50.98   2 
 22 Meades, Liam              96 C.A.N.I.                 51.52   2 
 23 Ellison, Elias            97 Ocean Athlet             52.39   1 
 24 Stanford, Jordan          96 Etobicoke TR             52.42   2 
 25 Teschuk, James            97 Team Manitob             53.28   1 
 26 Harris, Nick              97 Team Newfoun             57.52   1 
 
Men 800 Meter Run U18
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Heppenstall, Robert       97 Speed River            1:52.26   3 
  2 Lalonde, Marc-Antoine     96 Team Quebec            1:53.26   3 
  3 Boyd, Connor              96 Stride Ahead           1:54.35   3 
  4 Theriault, Devon          97 Team Nova Sc           1:54.41   3 
  5 Pare, Tim                 96 Newmarket HU           1:56.25   2 
  6 Patton, Mark              97 Speed River            1:56.53   2 
  7 Trummer, Max              96 Vancouver TH           1:56.75   2 
  8 Dumouchel, Pierre         96 Team New Bru           1:56.82   2 
  9 Alvarez, Riley            96 Laurel Creek           1:57.45   2 
 10 Muller, Reid              97 Golden Ears            1:57.77   3 
 11 Stewart, Tristan          96 Newmarket HU           1:58.13   1 
 12 Dillon, Shane             97 Stride Ahead           1:58.34   1 
 13 Venne, Jeremie            96 Ottawa Lions           1:58.45   1 
 14 Denomme, Kyle             97 Windsor Legi           1:59.03   2 
 15 Zaranek, Alex             96 Etobicoke TR           1:59.15   1 
 16 Longley, Timothy          97 Team Nova Sc           1:59.44   1 
 17 Thomas, Rhys              96 Ottawa Lions           1:59.88   1 
 18 Paré, Maxime              96 Lavironde              2:00.55   2 
 19 Berube, Simon             97 Team Manitob           2:00.73   1 
 20 Oxland, Thomas            96 Team British           2:00.99   3 
 21 Oxland, Peter             96 Team British           2:01.32   2 
 22 Johnson, Shiloh           96 Stride Ahead           2:02.16   1 
 23 Teschuk, James            97 Team Manitob           2:03.37   1 
 24 Merrett, Ryan             97 Team Prince            2:06.93   1 
 25 White, Donovan            97 Team Newfoun           2:17.94   1 
 -- Day, Carter               96 Windsor Legi               DNF   3 
 -- Penner, Isaac             96 Team Alberta                DQ   3  Rule 163-2
 
Men 1500 Meter Run U18
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 James, Alex               96 Team Alberta           3:57.76   2 
  2 Sirage, Muhumed           97 London Legio           3:59.34   2 
  3 Undseth, Brennan          96 Team Alberta           4:00.27   2 
  4 Muller, Reid              97 Golden Ears            4:00.58   2 
  5 Day, Carter               96 Windsor Legi           4:01.41   2 
  6 Patton, Mark              97 Speed River            4:01.88   2 
  7 Alvarez, Riley            96 Laurel Creek           4:02.07   2 
  8 Dumouchel, Pierre         96 Team New Bru           4:02.75   1 
  9 *cooper, Charles          96 Team Quebec            3:57.10   2 
 10 Ort, Jeremiah (jay)       97 Team Manitob           4:03.47   2 
 11 Vargas, Louis-Carlos      97 Team Quebec            4:04.02   1 
 12 Longley, Timothy          97 Team Nova Sc           4:04.10   1 
 13 Boyd, Connor              96 Stride Ahead           4:04.78   2 
 14 Oxland, Peter             96 Team British           4:05.58   2 
 15 Venne, Jeremie            96 Ottawa Lions           4:06.30   1 
 16 Groothuizen, Rawle        96 Guelph Track           4:06.75   1 
 17 Wolter, Tobias            97 Team Nova Sc           4:07.05   1 
 18 Matthews, Miles           97 Windsor Legi           4:07.24   1 
 19 Tadesse, Nathan           97 Unattached B           4:07.72   2 
 20 Favero, Jonathan          97 Ottawa Lions           4:07.84   1 
 21 Kennell, Liam             96 Uvic Track C           4:08.66   2 
 22 Black, Connor             96 Team Ontario           4:10.10   1 
 23 Ndayirukiye, Egide        96 Team Manitob           4:14.57   1 
 24 Merrett, Ryan             97 Team Prince            4:18.34   1 
 25 Rowsell, Mark             96 Team Newfoun           4:37.29   1 
 -- Shanks, Josh              96 Team New Bru               DNF   2 
 
Men 3000 Meter Run U18
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Preisner, Ben             96 Speed River            8:38.06   2 
  2 Wadhwani, Nathan          96 Team British           8:42.70   2 
  3 Ort, Jeremiah (jay)       97 Team Manitob           8:43.58   2 
  4 James, Alex               96 Team Alberta           8:43.61   2 
  5 Sirage, Muhumed           97 London Legio           8:55.32   2 
  6 Favero, Jonathan          97 Ottawa Lions           8:57.26   2 
  7 Shanks, Josh              96 Team New Bru           8:57.59   2 
  8 Colyn, Nickolas           97 Team British           8:57.83   2 
  9 *cooper, Charles          96 Team Quebec            8:35.16   2 
 10 Matthews, Miles           97 Windsor Legi           8:58.53   2 
 11 Smee, Keaton              96 Team Ontario           9:00.86   1 
 12 Miller, Sean              96 Nanaimo & DI           9:01.85   1 
 13 De Jong, Caleb            96 Team Manitob           9:02.14   1 
 14 Gay, John                 96 Okanagan Ath           9:02.74   1 
 15 Stel, Joey                96 Newmarket HU           9:10.20   1 
 16 Macintosh, Angus          96 Team New Bru           9:21.86   1 
 17 Tadesse, Nathan           97 Unattached B           9:29.60   1 
 18 Nemethy, Alexander        97 Prince Georg           9:32.21   1 
 19 Hilbers, Daniel           97 Saugeen Trac           9:43.77   1 
 20 Rowsell, Mark             96 Team Newfoun          10:01.47   1 
 
Men 110 Meter Hurdles 0.914m U18
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Pavel, Bogdan             96 New West Spa             14.44Q +0.0  1 
  2 Butcher, Locky            96 London Legio             14.56Q  NWI  2 
  3 Stefanovic, Mihailo       96 Team British             14.65Q -1.1  3 
  4 Schultze, Kenneth         97 Team British             14.83Q +0.0  1 
  5 Cheung, Jackson           96 Strathcona L             14.86Q  NWI  2 
  6 Coolen, Matthew           96 Team Nova Sc             15.22Q -1.1  3 
  7 Marshall, Ben             96 Langley Must             15.14q  NWI  2 
  8 Farrell, Tyler            96 University O             15.29q -1.1  3 
  9 Fischer, Abraham          96 Saugeen Trac             15.40q +0.0  1 
 10 Tshilombo, Peace          97 Team Quebec              15.67q -1.1  3 
 11 Medal, Michael            96 Team Manitob             15.68q +0.0  1 
 12 Elbaz, Jonah              96 Team Quebec              15.86q -1.1  3 
 13 Watt, Phillip             96 U OF C Athle             15.93q +0.0  1 
 14 Finnigan, Conor           96 Laurel Creek             15.95q  NWI  2 
 15 Dobson, Connor            96 Ottawa Lions             16.07q +0.0  1 
 16 Frizzell, Mitchell        97 Ottawa Lions             16.38q  NWI  2 
 17 Bradley, Jacob            96 Team New Bru             17.41   NWI  2 
 
Men 110 Meter Hurdles 0.914m U18
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Stefanovic, Mihailo       96 Team British             14.49  -2.0  2 
  2 Butcher, Locky            96 London Legio             14.63  -2.0  2 
  3 Pavel, Bogdan             96 New West Spa             14.69  -2.0  2 
  4 Cheung, Jackson           96 Strathcona L             14.71  -2.0  2 
  5 Schultze, Kenneth         97 Team British             14.76  -2.0  2 
  6 Farrell, Tyler            96 University O             15.24  -2.0  2 
  7 Fischer, Abraham          96 Saugeen Trac             15.35   0.2  1 
  8 Marshall, Ben             96 Langley Must             15.41  -2.0  2 
  9 Coolen, Matthew           96 Team Nova Sc             15.43  -2.0  2 
 10 Elbaz, Jonah              96 Team Quebec              15.46   0.2  1 
 11 Finnigan, Conor           96 Laurel Creek             15.54   0.2  1 
 12 Watt, Phillip             96 U OF C Athle             15.59   0.2  1 
 13 Dobson, Connor            96 Ottawa Lions             15.84   0.2  1 
 14 Frizzell, Mitchell        97 Ottawa Lions             15.86   0.2  1 
 15 Medal, Michael            96 Team Manitob             15.92   0.2  1 
 
Men 300 Meter Hurdles 0.84m U18
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stefanovic, Mihailo       96 Team British             38.31   4 
  2 Bedard, Matthew           96 Ottawa Lions             38.58   4 
  3 Edward, Davis             97 London Legio             38.69   4 
  4 Miller, Chris             97 Team Ontario             38.99   4 
  5 Strome, Ethan             96 Team British             39.49   4 
  6 Fryer-Davis, Christian    96 Laurel Creek             39.79   3 
  7 Ponnambalam, Ildemaro     97 Laurel Creek             39.86   3 
  8 Sherman, Michael          97 Team Alberta             40.21   4 
  9 Marshall, Ben             96 Langley Must             40.24   3 
 10 Farrell, Tyler            96 University O             40.40   2 
 11 Stanford, Jordan          96 Etobicoke TR             40.45   3 
 12 Finnigan, Conor           96 Laurel Creek             40.55   2 
 13 Welsh, Jared              96 Saskatoon TF             40.89   3 
 14 Dobson, Connor            96 Ottawa Lions             40.89   2 
 15 Etienne, Benjamin         96 Laurel Creek             41.07   3 
 16 Medal, Michael            96 Team Manitob             41.12   4 
 17 Hansen, Jorden            96 Team Alberta             41.32   4 
 18 Roberts, Richard          96 Ocean Athlet             41.48   2 
 19 Bradley, Jacob            96 Team New Bru             41.83   2 
 20 Mozuraitis, Andrew        96 Guelph Track             42.17   1 
 21 Cormier, Anthony          97 Team New Bru             42.19   3 
 22 Chau, Philip              96 Ottawa Lions             42.19   1 
 23 Fischer, Abraham          96 Saugeen Trac             42.53   1 
 -- Frizzell, Mitchell        97 Ottawa Lions                DQ   1  rule 168.7
 
Men 2000 Meter Steeplechase 0.84m U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Preisner, Ben             96 Speed River            5:54.59  
  2 Wolter, Tobias            97 Team Nova Sc           5:58.58  
  3 Colyn, Nickolas           97 Team British           6:00.47  
  4 Undseth, Brennan          96 Team Alberta           6:02.30  
  5 De Jong, Caleb            96 Team Manitob           6:09.57  
  6 Vargas, Louis-Carlos      97 Team Quebec            6:12.81  
  7 Serban, Anthony           97 Nanaimo & DI           6:12.99  
  8 Lapointe Pilote, Félix    97 Team Quebec            6:13.43  
  9 Gay, John                 96 Okanagan Ath           6:16.02  
 10 Murray, Adam              97 Okanagan Ath           6:17.13  
 11 Reta, Jemal               97 New West Spa           6:18.01  
 12 Ndayirukiye, Egide        96 Team Manitob           6:20.15  
 13 Serban, Christopher       97 Nanaimo & DI           6:20.83  
 14 Nemethy, Alexander        97 Prince Georg           6:24.84  
 15 Torres, Richard           96 Coastal Trac           6:27.45  
 16 Macintosh, Angus          96 Team New Bru           6:28.61  
 17 Gin, Jordan               96 Unattached B           6:37.13  
 -- Smee, Keaton              96 Team Ontario               DNF  
 
Men 4x100 Meter Relay club U18
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 C.A.N.I.  'A'                                         43.06  
     1) Meades, Liam 96                 2) Paul, Shermar 97               
     3) Kollie, Dorbor 98               4) Ritchie, Jahlen 96             
  2 Edmonton Royals Track And  'A'                        43.72  
     1) Zhang, David 96                 2) Guan, Eddy 96                  
     3) Li, Paul 96                     4) Bubelenyi, Daniel 97           
  3 Laurel Creek Track & Fiel  'C'                        43.74  
     1) Etienne, Benjamin 96            2) Ponnambalam, Ildemaro 97       
     3) Fryer-Davis, Christian 96       4) Mohan, David 96                
  4 Ottawa Lions T.F.C.  'B'                              44.29  
     1) White, Austin 98                2) Bedard, Matthew 96             
     3) Chau, Philip 96                 4) Kerr, Zachary 96               
  5 Vancouver Thunderbirds  'C'                           44.30  
     1) Chan, Matthew 97                2) De Visser, Andrew 96           
     3) Nizamani, Ahmad 96              4) Cutts, Jacob 96                
  6 Ocean Athletics  'B'                                  46.95  
     1) Roberts, Richard 96             2) Niwinski, Conor                
     3) McLean, Matthew 97              4) Ellison, Elias 97              
 
Men 4x400 Meter Relay club U18
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Etobicoke Track & Field C  'A'                      3:20.42  
  2 Laurel Creek Track & Fiel  'B'                      3:23.10  
     1) Etienne, Benjamin 96            2) Fryer-Davis, Christian 96      
     3) Mohan, David 96                 4) Ponnambalam, Ildemaro 97       
  3 Stride Ahead Tough Track  'A'                       3:23.84  
     1) Ahlbaum-Ateah, Joshua 96        2) Johnson, Shiloh 96             
     3) Dillon, Shane 97                4) Boyd, Connor 96                
  4 Ottawa Lions T.F.C.  'B'                            3:27.13  
     1) White, Austin 98                2) Venne, Jeremie 96              
     3) Bedard, Matthew 96              4) Thomas, Rhys 96                
  5 Nanaimo & District Track  'A'                       3:34.03  
  6 Newmarket Huskies Track C  'B'                      3:34.38  
     1) Stewart, Tristan 96             2) Stel, Joey 96                  
     3) Toogood, Rhys 98                4) Pare, Tim 96                   
  7 Coastal Track Club  'A'                             3:35.63  
     1) Owen, Nathan 96                 2) Torres, Richard 96             
     3) Ladipo, Awwal 96                4) Paul Morris, Andew             
  8 Ocean Athletics  'B'                                3:36.78  
     1) McLean, Matthew 97              2) Roberts, Richard 96            
     3) Szakun, Mark                    4) Ellison, Elias 97              
  9 Okanagan Athletics Club  'A'                        3:50.48  
     1) Walsh, Reece 98                 2) Bergman, Sean 98               
     3) Gay, John 96                    4) Murray, Adam 97                
 
Men High Jump U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Galas, Paul               96 Lightning AT             2.10m  
     1.90 1.95 1.98 2.01 2.04 2.07 2.10 
        O    O    O    O   XO    O    O 
  2 Elson, James              96 Team British             2.01m  
     1.85 1.90 1.95 1.98 2.01 2.04 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Hanna, Patrick            96 Team Quebec              1.95m  
     1.80 1.90 1.95 1.98 
        O    O    O  XXX 
  4 Linardic, Daniel          96 Lightning AT             1.90m  
     1.80 1.85 1.90 1.95 
        O    O    O  XXX 
  4 Butcher, Locky            96 London Legio             1.90m  
     1.85 1.90 1.95 
        O    O  XXX 
  6 Arenas Michel, James      96 Team Quebec              1.85m  
     1.80 1.85 1.90 
       XO    O  XXX 
  7 Pederson, Ty              97 Team Saskatc             1.85m  
     1.75 1.80 1.85 1.90 
        O  XXO    O  XXX 
  8 Spenst, Spencer           97 Valley Royal             1.85m  
     1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 
        O    O  XXO   XO  XXX 
  8 Edwards, Austin           96 Team Saskatc             1.85m  
     1.75 1.80 1.85 1.90 
        O  XXO   XO  XXX 
 10 Chatten, Eric             97 Langley Must             1.85m  
     1.75 1.80 1.85 1.90 
       XO  XXO  XXO  XXX 
 11 Lomond, Tiuri             96 Team Newfoun             1.75m  
     1.70 1.75 1.80 
        O   XO  XXX 
 11 Laurie, Thomas            96 Valley Royal             1.75m  
     1.75 1.80 
       XO  XXX 
 11 Ebbett, Oliver            96 Team New Bru             1.75m  
     1.65 1.70 1.75 1.80 
        O    O   XO  XXX 
 14 Luke, David               97 Team Nova Sc             1.75m  
     1.65 1.70 1.75 1.80 
        O   XO  XXO  XXX 
 15 Rowsell, Mark             96 Team Newfoun             1.65m  
     1.65 1.70 
      XXO  XXX 
 
Men Pole Vault U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Slater, Tristan           97 Project Athl             4.55m  
     4.10 4.20 4.40 4.55 4.75 
        O    O    O   XO  XXX 
  2 Derker, Braden            96 Team British             4.10m  
     3.70 3.80 3.90 4.00 4.10 4.20 
        O    P  XXO    O    O  XXX 
  3 Martinez, Fernando        97 Langley Must             4.10m  
  4 Cowan, Eric               96 Team Ontario             3.90m  
     3.80 3.90 4.00 
        O    O  XXX 
  5 Primeau, Devan            96 Windsor Legi             3.80m  
     3.80 4.00 
        O  XXX 
  6 Morgenroth-Rebin, Jesse   96 310 Running              3.80m  
     3.80 3.90 
      XXO  XXX 
  7 Johnston, Glen            96 Ocean Athlet             3.70m  
     3.70 3.80 
        O   XX 
  8 Petruzzelli, Lucas        96 Victoria Tra             3.40m  
     3.20 3.30 3.40 3.50 
        O    O    O  XXX 
 -- Kerr, Zachary             96 Ottawa Lions                NH  
     4.20 
      XXX 
 
Men Long Jump U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 De Visser, Andrew         96 Vancouver TH             6.81m   2.3 
     FOUL(-0.6) 6.64m(2.6)    6.81m(2.3)    FOUL     
  2 Kelly, Jayden             96 South Simcoe             6.75m   2.0 
     6.56m(0.7) 6.03m(1.7) 6.38m(1.6) 6.40m(1.5) 6.08m(2.8) 6.75m(2.0)
  3 Hanna, Patrick            96 Team Quebec              6.64m   0.6 
     6.20m(0.1) 6.45m(2.0) 6.64m(0.6) 6.41m(+0.0) 6.30m(-0.1) FOUL(2.3)
  4 Choboter, Zach            96 Valley Royal             6.49m   1.2 
     6.47m(1.3) 6.49m(1.2) FOUL      FOUL      FOUL      FOUL     
  5 Belyea, Stephen           96 Team Nova Sc             6.46m   1.1 
     6.46m(1.1) FOUL(1.3) 6.09m(1.0) 6.10m(1.3) 6.20m(0.8) 6.36m(2.9)
  6 Kouri, Marcus             97 Team Saskatc             6.45m   1.6 
     6.30m(1.3) 5.74m(1.3) 6.45m(1.4) 6.45m(1.6) 6.11m(0.8) 6.36m(2.1)
  7 Billings, Scott           97 London Weste             6.28m   1.9 
     5.93m(0.7) 6.23m(1.4) 6.17m(1.3) 5.73m(1.9) FOUL(1.7) 6.28m(1.9)
  8 Lomond, Tiuri             96 Team Newfoun             6.15m   2.0 
     4.58m(-0.3) 6.15m(2.0) 5.93m(2.3) 5.80m(1.2) 5.75m(1.8) 5.54m(1.3)
  9 McKay, Garrett            97 Lethbridge T             6.13m   1.5 
     5.94m(0.5) 5.90m(1.0) 6.13m(1.5)         
 10 Lindsay, Liam             96 Team British             6.09m   0.2 
     6.09m(0.2) FOUL      5.90m(2.1)         
 11 Hebb, Owen                97 Team Nova Sc             6.04m   1.9 
     5.85m(0.2) 6.04m(1.9) 5.70m(2.1)         
 12 Pederson, Ty              97 Team Saskatc             5.85m   1.2 
     5.70m(0.1) 5.61m(1.1) 5.85m(1.2)         
 13 Ebbett, Oliver            96 Team New Bru             5.80m  -0.2 
     5.80m(-0.2) 5.67m(-0.1) 5.51m(+0.0)         
 14 White, Donovan            97 Team Newfoun             5.54m  -1.0 
     5.54m(-1.0) 5.36m(1.0) 5.21m(+0.0)         
 
Men Triple Jump U18
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hanna, Patrick            96 Team Quebec             13.88m   0.2 
     13.47m(-0.8) 13.88m(0.2) 13.75m(0.2) 13.62m(+0.0) 13.86m(+0.0) 13.80m(+0.0)
  2 Belyea, Stephen           96 Team Nova Sc            13.52m   0.5 
     12.73m(-0.0) 12.99m(+0.0) 12.58m(0.2) 13.38m(0.8) 12.02m(1.2) 13.52m(0.5)
  3 Elson, James              96 Team British            13.42m   1.0 
     12.83m(-0.5) 13.20m(-0.4) 12.70m(0.5) 13.11m(0.2) 13.42m(1.0) 13.25m(+0.0)
  4 Lindsay, Liam             96 Team British            13.25m   0.9 
     13.09m(-0.6) 12.81m(+0.0) 12.84m(+0.0) 12.93m(-0.0) FOUL      13.25m(0.9)
  5 Hebb, Owen                97 Team Nova Sc            13.08m   0.2 
     13.07m(-0.5) 13.08m(0.2) 12.79m(0.4) 12.82m(0.4) 12.63m(1.4) 12.60m(1.5)
  6 Billings, Scott           97 London Weste            12.93m   0.8 
     11.60m(-0.3) 12.65m(-0.4) 12.82m(0.4) 12.86m(0.2) FOUL(0.9) 12.93m(0.8)
  7 McKay, Garrett            97 Lethbridge T            12.74m   0.2 
     12.24m(-1.0) 12.15m(-0.4) 11.98m(+0.0) 12.10m(0.4) 12.26m(-0.1) 12.74m(0.2)
  8 Soga, Augustine           96 Supreme Athl            12.73m   0.9 
     FOUL(-1.3) 12.63m(0.2) 12.65m(+0.0) 12.13m(+0.0) 12.64m(0.8) 12.73m(0.9)
  9 Ebbett, Oliver            96 Team New Bru            11.50m  -0.2 
     11.48m(-0.7) 11.50m(-0.2) 10.39m(0.3)         
 -- McHaina, Madalitso        96 Supreme Athl              FOUL       
     FOUL      FOUL      FOUL                
 
Men Shot Put 5 kg U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ingvaldson, Benjamin      96 Team British            16.15m  
      15.30m  16.15m  15.72m  FOUL  15.60m  15.87m
  2 Rolph, Noah               97 Team Ontario            15.60m  
      15.23m  15.60m  14.57m  14.87m  15.52m  15.46m
  3 Wareham, Collin           96 Unattached -            15.29m  
      13.18m  13.54m  FOUL  FOUL  14.84m  15.29m
  4 Barker, Gregory           96 York Univers            15.17m  
      13.71m  14.16m  14.72m  15.17m  FOUL  14.35m
  5 Greenwood, Trevor         96 York Univers            14.75m  
      14.63m  14.64m  14.67m  14.19m  14.75m  14.74m
  6 Krantz, Justin            96 Team Manitob            14.58m  
      14.58m  FOUL  13.41m  14.12m  14.54m  14.17m
  7 Perry, Jack               96 Team Prince             14.45m  
      13.77m  13.18m  14.10m  14.26m  FOUL  14.45m
  8 Dosanjh, Chitraj          97 Universal AT            14.18m  
      13.99m  FOUL  13.29m  13.79m  14.18m  13.39m
  9 *stroda, Aaron            96 Unattached B            16.29m  
      14.21m  15.78m  16.25m  15.68m  FOUL  16.29m
 10 Cathcart, Cole            97 Brockville L            13.39m  
      11.82m  12.74m  13.39m           
 11 Lambert, Adam             96 Valley Royal            13.09m  
      13.09m  FOUL  FOUL         
 12 Rawding, Alex             96 Team Nova Sc            12.69m  
      12.18m  12.01m  12.69m         
 13 Easton, Henry             97 London Weste            12.46m  
      12.46m  11.51m  12.37m         
 14 Eskandar, Andrew          96 Burlington T            12.38m  
      11.69m  12.36m  12.38m         
 15 Ellingson, Jordan         97 Team British            12.08m  
      12.08m  11.38m  FOUL           
 16 Erskine, Drew             97 Team Nova Sc            12.00m  
      11.94m  12.00m  FOUL           
 17 Leclair, Riley            97 Team Prince             10.09m  
      9.55m  FOUL  10.09m         
 
Men Discus Throw 1.5 kg U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rawding, Alex             96 Team Nova Sc            51.29m  
      48.45m  43.14m  48.31m  41.54m  51.29m  50.28m
  2 Greenwood, Trevor         96 York Univers            50.84m  
      49.31m  50.84m  FOUL  FOUL  49.08m  FOUL
  3 Ingvaldson, Benjamin      96 Team British            49.99m  
      47.87m  47.04m  45.72m  FOUL  48.32m  49.99m
  4 Lambert, Adam             96 Valley Royal            48.10m  
      44.65m  45.41m  FOUL  FOUL  48.10m  45.21m
  5 Barker, Gregory           96 York Univers            46.35m  
      FOUL  42.48m  46.34m  46.24m  46.35m  44.36m
  6 Rolph, Noah               97 Team Ontario            46.31m  
      FOUL  36.37m  42.93m  44.83m  46.31m  42.61m
  7 Erskine, Drew             97 Team Nova Sc            42.56m  
      FOUL  42.56m  34.52m  38.39m  35.51m  35.00m
  8 Willett, Sam              97 Pacific Athl            41.22m  
      37.84m  37.71m  41.22m  FOUL  40.65m  40.36m
  9 *stroda, Aaron            96 Unattached B            52.32m  
      FOUL  52.32m  FOUL  47.04m  49.68m  44.41m
 10 Elbaz, Jonah              96 Team Quebec             40.36m  
      38.60m  39.56m  40.36m         
 11 Cathcart, Cole            97 Brockville L            39.56m  
      FOUL  39.56m  FOUL         
 12 Perry, Jack               96 Team Prince             38.91m  
      FOUL  38.91m  29.00m         
 13 Goyette, Jonathan         97 Team Prince             37.09m  
      FOUL  34.87m  37.09m         
 14 Sonier, Jordan            97 Team New Bru            36.39m  
      32.58m  34.04m  36.39m           
 15 Locquiao, Michael         96 Team Quebec             35.71m  
      35.71m  35.35m  30.78m         
 16 Krantz, Justin            96 Team Manitob            34.90m  
      FOUL  FOUL  34.90m         
 
Men Hammer Throw 5 kg U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Erskine, Drew             97 Team Nova Sc            54.60m  
      53.22m  52.12m  FOUL  FOUL  54.60m  FOUL
  2 Lambert, Adam             96 Valley Royal            54.16m  
      51.23m  52.08m  FOUL  54.16m  52.85m  50.31m
  3 Ingvaldson, Benjamin      96 Team British            53.55m  
      52.27m  53.55m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Locquiao, Michael         96 Team Quebec             51.21m  
      50.53m  FOUL  46.33m  FOUL  51.21m  47.96m
  5 Van Damme, Jack           96 ST Thomas LE            49.42m  
      48.14m  FOUL  49.00m  FOUL  49.42m  FOUL
  6 Rolph, Noah               97 Team Ontario            49.28m  
      47.18m  49.28m  46.83m  46.55m  FOUL  46.09m
  7 Grewal, Jeewan            97 Valley Royal            44.81m  
      44.39m  43.75m  FOUL  44.81m  FOUL  FOUL
  8 Krantz, Justin            96 Team Manitob            43.56m  
      FOUL  FOUL  43.56m  FOUL  41.60m  FOUL
  9 Willett, Sam              97 Pacific Athl            41.03m  
      FOUL  41.03m  FOUL         
 10 *stroda, Aaron            96 Unattached B            57.94m  
      56.87m  FOUL  56.48m  55.20m  56.94m  57.94m
 -- Cathcart, Cole            97 Brockville L              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Men Javelin Throw 700 g U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kostiuk, Tyler            96 Comox Valley            64.71m  
      63.32m  64.71m  60.89m  FOUL  58.27m  59.74m
  2 Vanderhoek, Ian           96 Unattached A            61.43m  
      46.27m  51.09m  51.27m  55.54m  61.43m  FOUL
  3 Sonier, Jordan            97 Team New Bru            55.11m  
      52.93m  50.76m  52.95m  55.11m  52.80m  49.95m
  4 Withers, Matthew          96 Sarnia Athle            53.44m  
      53.44m  50.45m  FOUL  FOUL  51.58m  FOUL
  5 Ellingson, Jordan         97 Team British            53.01m  
      51.72m  51.49m  FOUL  47.46m  53.01m  FOUL
  6 Cutts, Jacob              96 Vancouver TH            51.02m  
      45.01m  FOUL  FOUL  38.33m  50.65m  51.02m
  7 Tshilombo, Peace          97 Team Quebec             50.39m  
      45.97m  FOUL  49.98m  47.64m  FOUL  50.39m
  8 Elbaz, Jonah              96 Team Quebec             49.93m  
      49.93m  48.35m  46.71m  FOUL  48.43m  FOUL
  9 Haran, Harry              96 Athletiques             42.71m  
      FOUL  42.71m  39.63m         
 10 Perry, Jack               96 Team Prince             40.51m  
      40.51m    x             
 11 Fisher, Justin            96 Windsor Legi            20.36m  
      FOUL  20.36m  FOUL         
 -- Goyette, Jonathan         97 Team Prince               FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Leszczynski, Tom          96 Caltaf Athle              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Prevost, Ian              97 Unattached B              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Octathlon: #1 Men 100 Meter Dash U18 Octathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Johnson, Kayden           96 Team Saskatc             11.40  -0.2    774
  2 Posyluzny, Brayden        97 Team Alberta             11.48  -0.2    757
  3 Fray, Leaugen             96 Team Ontario             11.63  -0.2    725
  4 Enns, Chad                96 Team Manitob             11.81  -0.2    689
  5 Lakeit, Zack              97 The Speed AC             11.83  -0.2    685
  6 Fowler, Ben               96 Team New Bru             12.12  -0.2    628
  7 Mechler, Nathaniel        97 Speed River              12.21  -0.2    610
 
Octathlon: #4 Men 400 Meter Dash U18 Octathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Enns, Chad                96 Team Manitob             50.98     770
  2 Posyluzny, Brayden        97 Team Alberta             52.78     691
  3 Johnson, Kayden           96 Team Saskatc             52.95     684
  4 Fray, Leaugen             96 Team Ontario             54.73     610
  5 Lakeit, Zack              97 The Speed AC             54.95     601
  6 Fowler, Ben               96 Team New Bru             54.98     600
 
Octathlon: #8 Men 1000 Meter Dash U18 Octathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Enns, Chad                96 Team Manitob           2:47.97     787
  2 Fowler, Ben               96 Team New Bru           2:59.60     668
  3 Johnson, Kayden           96 Team Saskatc           3:02.34     642
  4 Fray, Leaugen             96 Team Ontario           3:04.73     619
  5 Posyluzny, Brayden        97 Team Alberta           3:07.61     592
  6 Lakeit, Zack              97 The Speed AC           3:11.97     552
 
Octathlon: #5 Men 110 Meter Hurdles 0.914m U18 Octathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lakeit, Zack              97 The Speed AC             15.31  -2.5    812
  2 Johnson, Kayden           96 Team Saskatc             15.42  -2.5    799
  3 Fray, Leaugen             96 Team Ontario             15.50  -2.5    790
  4 Posyluzny, Brayden        97 Team Alberta             15.67  -2.5    770
  5 Fowler, Ben               96 Team New Bru             16.17  -2.5    714
  6 Enns, Chad                96 Team Manitob             16.21  -2.5    709
 
Octathlon: #6 Men High Jump U18 Octathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fray, Leaugen             96 Team Ontario             2.02m     822
     1.84 1.87 1.90 1.96 2.02 2.05 
        O    O   XO  XXO  XXO  XXX 
  2 Fowler, Ben               96 Team New Bru             1.81m     636
     1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 1.84 
        O    O    O    O    O  XXX 
  3 Enns, Chad                96 Team Manitob             1.78m     610
     1.66 1.72 1.75 1.78 1.81 
        O    O   XO  XXO  XXX 
  3 Johnson, Kayden           96 Team Saskatc             1.78m     610
     1.60 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 
        O    O    O    O    O   XO  XXX 
  5 Lakeit, Zack              97 The Speed AC             1.72m     560
     1.60 1.66 1.69 1.72 1.75 
        O  XXO    O   XO  XXX 
 -- Posyluzny, Brayden        97 Team Alberta                NH  
     1.60 
      XXX 
 
Octathlon: #2 Men Long Jump U18 Octathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Fray, Leaugen             96 Team Ontario             6.68m   1.4    739
     FOUL      6.68m(1.4) 6.54m(0.2)            
  2 Johnson, Kayden           96 Team Saskatc             6.58m   1.2    716
     FOUL      6.56m(1.9) 6.58m(1.2)            
  3 Fowler, Ben               96 Team New Bru             6.29m   2.2    650
     5.84m(+0.0) 6.10m(1.1) 6.29m(2.2)            
  4 Posyluzny, Brayden        97 Team Alberta             6.27m   0.7    646
     6.14m(0.5) 5.94m(+0.0) 6.27m(0.7)            
  5 Lakeit, Zack              97 The Speed AC             6.15m  +0.0    619
     6.15m(+0.0) FOUL(+0.0) 6.04m(2.0)            
  6 Enns, Chad                96 Team Manitob             6.06m   0.6    600
     6.06m(0.6) 6.04m(+0.0) 5.94m(+0.0)            
 
Octathlon: #3 Men Shot Put 5.0kg U18 Octathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Kayden           96 Team Saskatc            14.24m     743
      13.88m  12.90m  14.24m            
  2 Posyluzny, Brayden        97 Team Alberta            12.66m     647
      12.35m  12.38m  12.66m            
  3 Fowler, Ben               96 Team New Bru            12.44m     633
      12.16m  11.84m  12.44m            
  4 Enns, Chad                96 Team Manitob            11.72m     589
      11.72m  11.08m  11.18m            
  5 Fray, Leaugen             96 Team Ontario            11.38m     569
      11.38m  11.12m  11.17m            
  6 Lakeit, Zack              97 The Speed AC            10.49m     515
      10.49m  10.24m  FOUL            
 
Octathlon: #7 Men Javelin Throw 700g U18 Octathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fowler, Ben               96 Team New Bru            47.23m     548
      FOUL  47.23m  43.07m            
  2 Posyluzny, Brayden        97 Team Alberta            46.38m     535
      46.38m  43.86m  FOUL            
  3 Enns, Chad                96 Team Manitob            43.75m     497
      FOUL  39.51m  43.75m            
  4 Lakeit, Zack              97 The Speed AC            43.27m     490
      36.96m  43.27m  39.36m            
  5 Fray, Leaugen             96 Team Ontario            42.59m     480
      38.56m  40.06m  42.59m            
  6 Johnson, Kayden           96 Team Saskatc            35.20m     373
      34.26m  35.20m  FOUL            
 
Men Octathlon U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fray, Leaugen             96 Team Ontario              5354  
  2 Johnson, Kayden           96 Team Saskatc              5341  
  3 Enns, Chad                96 Team Manitob              5251  
  4 Fowler, Ben               96 Team New Bru              5077  
  5 Lakeit, Zack              97 The Speed AC              4834  
  6 Posyluzny, Brayden        97 Team Alberta              4638  
 
Men 3000 Meter Race Walk U18
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Adamowicz, Marek          96 Team Quebec           12:47.97  
 
Men 4x100 Meter Relay Open U18BRANCH
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Team Ontario  'C'                                     42.48   1 
     1) Miller, Chris 97                2) Jones, Logan 96                
     3) Paul, Tyrell 96                 4) Palomino, Nicholas 96          
  2 Team Quebec  'D'                                      42.97   2 
     1) Robinson, Lucanus 96            2) Arenas Michel, James 96        
     3) Elbaz, Jonah 96                 4) Szuba, Alexander 96            
  3 Team Alberta - Nwt  'C'                               43.01   1 
     1) Olonisakin, Temitope 97         2) Harriott, Tyree 97             
     3) Sherman, Michael 97             4) Miller, Jason 96               
  4 Team New Brunswick  'C'                               44.47   1 
     1) Cormier, Anthony 97             2) McLaughlin, Matthew 96         
     3) Bradley, Jacob 96               4) Kinney, Adrian 97              
  5 Team Newfoundland  'B'                                46.22   2 
     1) Deshpande, Harshal 98           2) Harris, Nick 97                
     3) White, Donovan 97               4) Pittman, Joseph 96             
  6 Team Prince Edward Island  'B'                        48.27   2 
     1) Hood, Elijah 99                 2) Tanton, Matthew 98             
     3) Merrett, Ryan 97                4) Perry, Jack 96                 
 -- Team British Columbia - Y  'A'                          DNF   2 
     1) Stefanovic, Mihailo 96          2) Strome, Ethan 96               
     3) Hanna, Jake 97                  4) Rankin, Felix 96               
 -- Team Saskatchewan  'C'                                   DQ   1  RULE # 162.6
     1) Johnson, Kayden 96              2) Paslawski, Adam 96             
     3) Kouri, Marcus 97                4) Edwards, Austin 96             
 -- Team Manitoba - Nwontario  'C'                           DQ   2  RULE # 170.7
     1) Peyachew, Riley 96              2) Teschuk, James 97              
     3) McKee, Jacob 96                 4) Hurdal, Quenton 96             
 
Men 4x400 Meter Relay Open U18BRANCH
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Team Ontario  'A'                                   3:21.03  
     1) Paul, Tyrell 96                 2) Miller, Chris 97               
     3) Jones, Logan 96                 4) Palomino, Nicholas 96          
  2 Team Alberta - Nwt  'A'                             3:22.90  
     1) Harriott, Tyree 97              2) Stephen, Brent 96              
     3) Hudson, Jeff 96                 4) Penner, Isaac 96               
  3 Team Quebec  'B'                                    3:23.45  
     1) Lalonde, Marc-Antoine 96        2) *cooper, Charles 96            
     3) Vargas, Louis-Carlos 97         4) Szuba, Alexander 96            
  4 Team Nova Scotia - Nunavu  'A'                      3:24.34  
     1) Watson, Lucas 96                2) Longley, Timothy 97            
     3) Belyea, Stephen 96              4) Theriault, Devon 97            
  5 Team British Columbia - Y  'A'                      3:25.08  
     1) Schultze, Kenneth 97            2) Strome, Ethan 96               
     3) Stefanovic, Mihailo 96          4) Hanna, Jake 97                 
  6 Team New Brunswick  'A'                             3:27.43  
     1) Cormier, Anthony 97             2) Dumouchel, Pierre 96           
     3) Kinney, Adrian 97               4) McLaughlin, Matthew 96         
  7 Team Manitoba - Nwontario  'A'                      3:32.02  
     1) Berube, Simon 97                2) Peyachew, Riley 96             
     3) Teschuk, James 97               4) Ndayirukiye, Egide 96          
  8 Team Newfoundland  'B'                              3:54.88  
     1) White, Donovan 97               2) Pittman, Joseph 96             
     3) Rowsell, Mark 96                4) Harris, Nick 97                
 
Mixed 100 Meter Dash PARA Exhibition
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Solla  T34, Eddy           M Para Athletes            18.39  -1.3  86.41 % IWAS
  2 Shinoda   T54, Masashi     W Para Athletes            18.15  -1.3  75.1% IWAS
 
Mixed 200 Meter Dash PARA Exhibition
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Solla  T34, Eddy           M Para Athletes            34.47  -2.1  81.17 %
  2 Shinoda   T54, Masashi     W Para Athletes            32.95  -2.1  73.38 %
 
Mixed Discus Throw PARA Exhibition
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brockway   F58, Jessye     M Para Athletes           18.35m  
      17.59m  18.06m  FOUL  FOUL  16.83m  18.35m
  2 MaKenzie   F51, Shawn      M Para Athletes            3.83m  
      3.74m  3.65m  3.83m  3.78m  3.76m  3.77m
 
Mixed Other PARA  CLUB T Exhibition
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 MaKenzie   F51, Shawn      M Para Athletes           11.91m  
      10.40m  11.39m  11.77m  11.61m  11.82m  11.91m